Arcymistrzowie dominują w warszawskim Turnieju Niepodległości!

Centrum Olimpijskie w Warszawie, fot. poloniachess.pl

Dzień Niepodległości można świętować na wiele sposobów. Warszawscy (i nie tylko!) szachiści postanowili uczcić to święto grą w szachy, które lubił i wspierał sam marszałek Piłsudski. 11 listopada, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w warszawskim Centrum Olimpijskim, odbył się coroczny Turniej Niepodległości.  W zawodach uczestniczyło łącznie ponad 300 zawodników, grających w trzech grupach. Wystąpiło łącznie siedmiu arcymistrzów, w tym członkowie polskiej kadry narodowej.

Tak prezentuje się przestronna sala konferencyjna centrum Olimpijskiego, w której grały grupy A oraz B/ fot. IA Paweł Suwarski

Wyniki:

Grupa A

W najsilniejszej rankingowo grupie stawkę zdominował GM Grzegorz Nasuta z 7,5 pkt. z 9 możliwych. Tuż za nim, z identycznym dorobkiem punktowym, ale niższą punktacją pomocniczą, uplasował się GM Grzegorz Gajewski. Na najniższym stopniu podium, z wynikiem 7/9 stanął GM Mateusz Bartel.

Tegoroczna obsada była bardzo silna – nie brakło arcymistrzów oraz innych utytułowanych zawodników

Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4823/results.html

Najlepsi w grupie A/ fot. IA Paweł Suwarski
Zwycięzca turnieju GM Grzegorz Nasuta podczas partii z autorem artykułu :)/ fot. IA Paweł Suwarski

Grupa B

Turniej do rankingu FIDE 1800 liczył sobie najwięcej uczestników (aż 183!).  Grupa została zdominowana przez młodych gniewnych. Pewne zwycięstwo zanotował w nim zaledwie 12-letni Szymon Suska, uzyskując w końcowej tabeli aż 8 punktów! Dwa kolejne miejsca zajęli również dość młodzi zawodnicy: 19-letni Patryk Michałowski (7,5/9) oraz 20-letni Piotr Flis (7,5/9).

Turniej B był bardzo wyrównany. Widać to po dużej liczbie 7- oraz 6,5 – punktowców

Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4824/results.html

Zwycięzcy turnieju B/ fot. IA Paweł Suwarski

Grupa C

Organizatorzy Turnieju Niepodległości zapewnili możliwość rywalizacji szachowej również najmłodszym adeptom królewskiej gry. Turniej C, przeznaczony dla dzieci do lat 12. zgromadził ponad 60 młodych talentów. Najmłodszy z nich miał zaledwie 6 lat!

Rywalizacja była na tyle wyrównana, że o kolejności miejsc na podium zadecydował Buchholtz. Trójka zawodników, odpowiednio: Filbert Etut, Tymoteusz Ładoń oraz Natan Okrągły zakończyła turniej z identycznym dorobkiem punktowym – 7,5pkt. z dziewięciu partii.

Podium zdominowało – przewaga 1 punktu nad resztą stawki 

Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_4825/results.html

Ci młodzi zdolni zdominowali turniej C/ fot. IA Paweł Suwarski

Zwycięzcom wszystkich grup serdecznie gratulujemy!

Galerię zdjęć oraz linki do historycznych edycji turnieju znajdziesz tu: http://www.poloniachess.pl/turniej_niepodleglosci/turniej_niepodleglosci_2022/

Zapraszamy również do przeczytania o historii Turnieju Niepodległości w jednym z naszych wcześniejszych artykułów:

Zapraszamy na Turniej Niepodległości!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*