Polacy w Gabicce Mare 2017

Sala gry w Grand Hotel Michelacci

Oprócz wielkich turniejów z arcymistrzami z pierwszej setki rankingu FIDE jest bardzo dużo pomniejszych turniejów na całym świecie, gdzie uczestniczą lokalni amatorzy, lokalni mistrzowie, a także utytułowani zawodnicy zagraniczni, dzięki czemu są szanse na zdobywanie norm na tytuły międzynarodowe.

Takiego rodzaju turniej miał właśnie miejsce 2-8 stycznia w pięknym Gabicce Mare we Włoszech, gdzie wzięło udział m.in. dwóch polskich mistrzów międzynarodowych: Oskar Wieczorek oraz założyciel tego portalu i autor tego wpisu Piotr Nguyen.

po lewej Piotr, a po prawej Oskar w trakcie rundy 4

Dla Oskara turniej rozpoczął się bardzo pechowo, gdyż nie zdążył on na samolot z Warszawy z powodu wypadku pociągu Pendolino. Dotarł dopiero na rundę drugą dostając 0.5 pkt w rundzie pierwszej w ramach pauzowania. W kilku kolejnych partiach również napotkał problemy i po porażce w rundzie 4 miał tylko 2 punkty. Piąta runda nie była zaś szczęśliwa dla mnie, bo przegrałem ze świetnie grającym w tym turnieju, 17-letnim mistrzem międzynarodowym Lorenzo Lodici z Włoch.

W rundzie 7 Oskar w technicznej końcówce pomścił mnie wygrywając jako jedyny ze zwycięzcą turnieju.

Z kolei właśnie w rundzie piątej Oskar rozpoczął serię czterech zwycięstw z rzędu pokonując po drodze między innymi lidera! Na rundę przed końcem obaj mieliśmy po 6 punktów i w rundzie ostatniej zagraliśmy ze sobą. Partia zakończyła się remisem, co dało nam 2 i 3 miejsce.

12 najlepszych zawodników w Open A

Szczegółówe wyniki: http://www.italychess.com/Bandiclassifichefotoimmagini/classifiche/2017/Gabicce%2017/torneoA/wwwtorneoA/standing.html

Oprócz turnieju głównego odbywał się także Open B oraz Open C, a także rozegrano turniej szachów szybkich, gdzie zająłem dobre 4 miejsce.

Turniej szachów szybkich zwyciężył włoski arcymistrz Axel Rombaldoni, który przybył promować swoją nową książkę, a także następnego dnia dawał symultanę.

 

Organizator turnieju wraz z najlepszymi zawodniczkami turnieju szachów szybkich.

Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się zagrać więcej tak atrakcyjnych turniejów 🙂

Zdjęcia należą do organizatora i pochodzą z fanpage’a http://www.facebook.com/club.scacchifano

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*