Budujemy zespół blogerów szachowych tworząc profesjonalne miejsce do promowania królewskiej gry.

Chcesz być częścią serwisu infoszach.pl? Dołącz do nas!

Kontakt: infoszach@gmail.com


A oto nasza ekipa:

IM Piotr Nguyen

W szachy gram od 2000 roku. Obecnie pracuję jako programista, ale nadal jestem dość aktywnym zawodnikiem i uwielbiam jeździć po różnych krajach na silne turnieje międzynarodowe.

Uważam, że szachy mogą być medialne, dlatego też staram się wspierać wszelkie projekty promujące królewską grę.

Więcej informacji o mnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Nguyen
lub http://www.szachypolskie.pl/piotr-nguyen/


FM Antoni Szustakowski

W szachy gram od 2005 roku i cały czas przynoszą one mi wiele radości i nowych doświadczeń. Zarówno poszerzanie własnej wiedzy, jak i dzielenie się nią z innymi od zawsze mnie fascynowały.

 

http://www.szachypolskie.pl/antoni-szustakowski/

 


FM Patryk Chylewski

Moja przygoda z szachami zaczęła się, gdy miałem 8 lat. Od tego czasu poszerzam swoją wiedzę i aktywnie gram, biorąc udział w wielu międzynarodowych turniejach. Wiążę swoją przyszłość z szachami i zależy mi na popularyzacji tego sportu.

 

http://www.szachypolskie.pl/patryk-chylewski/

 


Monika Herman
Gram w szachy od 2004 roku. Obecnie mam kategorię I++. Mój ranking elo w styczniu przekroczył 1800. Od 2009 roku posiadam licencję sędziowską a od 2011 licencję instruktorską. Moją pracą jest nauczanie dzieci gry w szachy oraz od czasu do czasu sędziowanie turniejów. Sprawia mi to ogromną radość.
.
.
.
.
.

Rafał Janicki

 W szachy nauczyłem się grać w szkole, gdy byłem w piątej klasie szkoły podstawowej. Jestem członkiem klubu szachowego LKS Piast Śrem. Gdy byłem w szóstej klasie to zaczęły się wyjazdy na lokalne turnieje. Obecnie mam I kategorię szachową. Mój ranking elo wynosi 1679. Uczęszczam do drugiej klasy technikum i uczę się w zawodzie logistyka.

 

 

 

Aleksander Kędzierski

Zawodnik, sędzia, instruktor – pasjonat, który szachom wiele zawdzięcza!

 

 

 

 


WIM Anna Kubicka

Zasady gry w szachy poznałam w 2005 roku. Obecnie stanowią one większość moich zajęć: poszerzam swoją szachową wiedzę i umiejętności, staram się często brać udział w międzynarodowych turniejach szachowych. Oprócz tego interesuję się geografią, a w szczególności meteorologią.

Chciałabym, aby szachy zostały rozpromowane wśród wielu różnych środowisk.

 

Szymon Sidło
Cześć. Jestem Szymon – mam 13 lat, a w szachy gram od 7 roku życia. Obecnie mam II kategorię szachową i III klasę sportową. Szachy są moją ogromną pasją, dlatego przy każdej okazji staram się pogłębiać swoją wiedzę oraz przekazywać ją w formie pisanej ma moim blogu.
 
 
 

 


Marcin Matusiak

Moją przygodę z szachami zacząłem 11 listopada 2011- w Święto Niepodległości- co dla mnie jako niespełnionego historyka jest znamienną datą. Czynnie uczestniczę w lokalnych rozgrywkach, również ligowych,  a ponadto jestem aktywnym promotorem królewskiej gry w mojej rodzinnej miejscowości, gdzie systematycznie organizuję zawody dla dzieci i młodzieży. Pragnę wzbogacić portal Infoszach o świeżą dawką intrygujących ciekawostek z zakresu literatury, psychologii, a przede wszystkim historii szachów.

 


FM Kosma Pacan-Milej

Zasad gry w szachy nauczyłem się w wieku 5 lat, lecz w pierwszym turnieju zagrałem parę lat później. Szachy zafascynowały mnie bardzo szybko i chciałem dalej rozwijać się w tym kierunku. Często grywam w międzynarodowych turniejach, które pozwalają mi zmierzyć się z silnymi zawodnikami, ale także poznać historię i kulturę miejsca, w którym gram. Lubię szachy nie tylko ze względu na samą grę, ale także z powodu szansy poznania nowych miejsc i ludzi, dlatego zależy mi na ich popularyzacji.

http://www.szachypolskie.pl/kosma-pacan-milej/


WFM Michalina Rudzińska

W szachy nauczyłam się grać w wieku 5 lat. Od tego czasu nie wyobrażam sobie bez nich życia, są moją największą pasją i źródłem szczęścia, które chciałabym dzielić z innymi. Wierzę, że każdego roku szachy będą stawać się coraz popularniejsze, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

 

 

 


Jan Kozak
W szachy, za małego, grać nauczył mnie tata. Miałem przerwę od jakiejkolwiek gry na 6 lat, dopiero będąc w klasie maturalnej powróciłem do szachów dzięki swojej młodszej siostrze. Poza szachami, studiuję chemię i interesuję się historią.
 
 
 
 
 
 

FM Liwia Jarocka

Jestem Liwia i choć mam wiele przeróżnych pasji, tą najbardziej szczególną są szachy. Chciałabym zarazić jak najwięcej osób miłością do królewskiej gry i pokazać, jak dobrą zabawą może być.

 

 

 


Dawni współpracownicy:

lolo
Dawid Czerw

Szachy oraz gadanie to dwie rzeczy, które kocham dlatego kariera dziennikarza szachowego to dla mnie jedyny słuszny wybór!

Mówiąc prościej: kocham to co robię i uwielbiam się tym dzielić z innymi. Mam nadzieję (i mocno wierzę!), że moje umiejętności szachowe oraz humanistyczne nadal będą się rozwijać, dzięki czemu będę w stanie dostarczać Ci coraz to ciekawszych artykułów!

Więcej informacji: http://www.szachypolskie.pl/dawid-czerw/


Stanisław Praczukowski
Stanisław Praczukowski 

Na poważnie zacząłem grać w szachy w wieku 17 lat. Od tamtego czasu uzyskanie wysokiego tytułu stało się celem na całe życie. Równie szybko moim hobby zaczęło być uczenie dzieci. Moje ulubione książki to partie Botvinnika, oraz seria „Moi Wielcy Poprzednicy” Kasparova. W wolnym czasie gram w piłkę lub badmintona z narzeczoną