Druga runda turnieju pretendentów

Źródło zdjęć: worldchess

Druga runda nie obfitowała w aż tak niestandardowe idee debiutowe, ale partie stały na bardzo wysokim poziomie i ciekawiły mnie na tyle, że korzystając z faktu, iż jest niedziela przeanalizowałem ponownie wszystkie partie z całej rundy 🙂

!!! Niestety dziś bez analizy wideo i ogólnie nadal nie jestem pewien jak duże jest zainteresowanie analizami z tego turnieju. Jeśli pod postem na naszym fanpage z tym artykułem będzie minimum 64 reakcji z pewnością pojawią się jakieś analizy z rundy trzeciej. !!!

Najszybciej dziś zakończyła się partia Mamedyarov – Aronian i mieliśmy tutaj chyba najmniej emocji. Zawodnicy zagrali bardzo zachowawczo nie wychylając się zbytnio.

Najwięcej zaś chyba działo się w jedynej rezultatywnej partii dzisiejszego dnia pomiędzy wczorajszymi przegranymi Grischuk – So. Czy Wesley podniesie się w kolejnych rundach?

Bardzo ciekawa partia była również pomiędzy debiutującym w turnieju kandydatów Chińczykiem Ding Lirenem, a bardziej doświadczonym Fabiano Caruaną, który ponownie pokazał, że jego przygotowania debiutowe stoją na najwyższym poziomie. Walka na niezbalansowanym materiale dostarczyła wielu emocji 🙂

Najdłużej trwała partia pomiędzy Kramnikiem a Karjakinem. Zawodnicy rozegrali obronę berlińską!

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

4 Komentarze

  1. Chętnie bym obejrzał polski komentarz z video bo na worldchess wstawili jakiegoś metroseksualnego facia w dziurami w uszach i zieloną grzywką i jak na niego patrzę to mi się w żołądku przewraca. Ale wiadomo, nic na siłę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*