Druga młodość Ananda! Superbet Rapid&Blitz Poland – Dzień 2

Viswanathan anand/ fot. Lennart Ootes

Fenomenalny Anand

Anand nie przestaje zadziwiać i przechodzi przez turniej szachów szybkich jak burza. Wczoraj wygrał wszystkie trzy partie, a dziś ponownie prezentował się w oszałamiającej formie. Najpierw pewnie pokonał Szewczenkę, a w 5. rundzie jego ofiarą padł Levon Aronian.

Levon Aronian w pojedynku z Vishim Anandem /fot. Lennart Ootes

Jedynie Jan-Krzysztof Duda urwał punkty Anandowi, jednak mimo remisu z Hindusem Duda może czuć niedosyt. W 5. rundzie przegrał z Wesleyem So, który przez to zrównał się punktami z reprezentantem Polski.

Słabsze zawody rozgrywa jak dotychczas Radosław Wojtaszek. W 5. rundzie przegrał w pojedynku z JKD, a następnie zremisował z Gavrilescu i Caruaną. Pierwsze zwycięstwo w turnieju wciąż jeszcze przed nim.

Radosław Wojtaszek i Jan-Krzysztof Duda przed rozpoczęciem partii. /fot. Lennart Ootes

Wyniki po 6 rundach

Po 6 rundach niekwestionowanym liderem jest Vishy Anand, mający dwa pkt przewagi nad drugim Rapportem i aż cztery nad So i Dudą.

Wyniki po 6 rundach. /grafika Grand Chess Tour

Analizę najważniejszych momentów drugiego dnia zmagań w GCT Superbet Rapid Poland przygotował FM Kosma Pacan-Milej i Magda Budkiewicz. Zachęcam do obejrzenia!

Transmisja

Od 14 zapraszamy na kibicowanie naszym reprezentantom na oficjalną polską transmisję, którą prowadzą Aleksander Roj, FM Kacper Polok i FM Antoni Szustakowski dla TVP Sport. Jutrzejszą transmisję będziecie mogli oglądać pod linkiem: https://sport.tvp.pl/60078571/szachy-rapid-blitz-poland-2022-3-dzien-transmisja-na-zywo-online-live-stream

Strefa kibica Superbet Rapid&Blitz Poland

Codziennie od godziny 14:00 można przychodzić do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie odbywa się Superbet Rapid&Blitz Poland. Od dziś możecie wziąć udział w atrakcjach i turniejach organizowanych przez Mazowiecki Związek Szachowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*