Grand Prix Infoszach Powraca! Otwarcie 3 sezonu już 22 maja.

Ponad dwa lata temu, w styczniu 2019 postanowiliśmy ruszyć z serią turniejów Grand Prix Infoszach. Na początku miały to być zwykłe turnieje zrzeszające naszą społeczność, a transmisje w trakcie wydarzeń były dobrym treningiem dla początkujących streamerów w naszej ekipie. Po jakimś czasie udział zaczęło brać regularnie wielu utytułowanych szachistów. Do tego my podnieśliśmy jakość realizacji transmisji. Wtedy zauważyliśmy duży potencjał szachów jako e-sport i na finały Infoszach Masters opracowaliśmy dodatkową oprawę audiowizualną.

Na najbliższy turniej zapraszamy już 22 maja o godzinie 20:00!

Zeszłoroczną edycję zwyciężył mistrz międzynarodowy Viktor Gazik (Mistrz Świata juniorów do lat 18 z 2018 roku) po emocjonującym finale z mistrzem międzynarodowym Egorem Bogdanovem.

Więcej o zeszłorocznych finałach:

W tym roku powracamy już z trzecim sezonem naszego autorskiego cyklu turniejów. Jak zawsze, udział jest w pełni bezpłatny i zagrać może naprawdę każdy, niezależnie od umiejętności. Dla słabszych zawodników to szansa zagrać z utytułowanymi szachistami. Nie przejmujcie się przegranymi, bo w systemie szwajcarskim prędzej czy później traficie na przeciwników o zbliżonym poziomie.

Jak zagrać w turnieju?

Udział w turniejach jest w pełni bezpłatny. Zarówno utworzenie konta, dołączenie do klubu i zapisanie się na turniej nie zawiera żadnych opłat. Wystarczy tylko:

 1. Posiadać zwykłe konto na stronie chess.com
 2. Dołączyć do naszego klubu http://bit.ly/KlubInfoszach
 3. Turniej znajdziecie na chesscom klikając w „graj”->”szachy live” i zakładka „turnieje”. Zapisy zaczynają się najszybciej godzinę przed startem.

Tempo i format:

Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Gramy tempem 3 minuty + 1 sekunda na posunięcie.

Terminy rozgrywek:

 1. 22 maja https://www.chess.com/play/tournament/2330819
 2. 19 czerwca
 3. 26 czerwca
 4. 15 sierpnia
 5. 25 września
 6. 23 października

Każdy turniej rozpoczyna się o godzinie 20:00. Chwilę po zakończeniu ostatniej rundy zwycięzca zmierzy się z jednym z komentatorów (tzw. bossem)

Wielki Finał, do którego awansuje 8 zawodników odbędzie się w listopadzie – szczegóły zostaną podane przy końcu cyklu.

Transmisja:

Wszystkie rozgrywki transmitowane będą na naszym kanale https://www.twitch.tv/infoszach.

Relacja na żywo rozpocznie się wraz z zapisami na godzinę przed startem turnieju i staje się jednym z oficjalnych kanałów komunikacji o ewentualnych zmianach (np. przesunięcie startu rozgrywek z uwagi na problemy techniczne platformy do gry).

Czy szachy można komentować naprawdę dynamicznie? Sprawdźcie nasz trailer 🙂

Nagrody:

 • Wylosujemy wśród uczestników konta premium na platformie chess.com (Losowanie odbędzie się kilka minut po zakończeniu turnieju na naszej oficjalnej transmisji na kanale https://www.twitch.tv/infoszach– wylosowana osoba musi się zgłosić do nas po odbiór nagrody)
 • Wylosujemy wśród widzów płatne subskrypcje Playerly gdzie między innymi oglądać można filmy edukacyjne z Akademii Infoszach.
 • Najlepszy uczeń (junior w wieku szkolnym, klasy od SP1 do LO4) otrzyma darmowy bilet na konkurs Szachmaks. Aby kwalifikować się do nagrody należy w szczegółach konta na chesscom wpisać #szachmaks w statusie oraz mieć podane prawdziwe imię i nazwisko.
 • 30 najlepszych graczy dostaje punkty klasyfikacji generalnej
 • Zwycięzca turnieju dostanie szansę bezpośredniego awansu do finałów – zmierzy się w minimeczu z jednym z komentatorów (4 rundy, tempo turniejowe), jeśli wygra – awansuje.
Wszelkie istotne informacje znajdziecie na głównej stronie turnieju: https://infoszach.pl/grandprix/
Zachęcamy do wzięcia udziału i zaproszenia szachowych znajomych!

Sponsorzy:

…chcesz zostać sponsorem? Odezwij się do nas! Kontakt: infoszach@gmail.com

Patroni Medialni:

Partnerzy:

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*