Autorski cykl turniejów szachowych w internecie, którego celem jest popularyzowanie szachów jako e-sportu i łamanie stereotypu szachów jako gry powolnej i nudnej.

Tempo i format:

Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Gramy tempem 3 minuty + 1 sekunda na posunięcie.

Jak zagrać w turnieju?

Udział w turniejach jest w pełni bezpłatny. Zarówno utworzenie konta, dołączenie do klubu i zapisanie się na turniej nie zawiera żadnych opłat. Wystarczy tylko:

 1. Posiadać zwykłe konto na stronie chess.com
 2. Dołączyć do naszego klubu http://bit.ly/KlubInfoszach
 3. Turniej znajdziecie na chesscom klikając w „graj”->”szachy live” i zakładka „turnieje”. Zapisy zaczynają się najszybciej godzinę przed startem.

Terminy rozgrywek:

 1. 22 maja https://www.chess.com/play/tournament/2330819
 2. 19 czerwca (godz. 17:00)
 3. 26 czerwca (godz. 17:00)
 4. 15 sierpnia (godz. 17:00)
 5. 25 września (godz. 17:00)
 6. 24 października (godz. 17:00)

Uwaga, zmieniła się godzina turniejów na 17:00. Terminy 4, 5 i 6 turnieju mogą ulec zmianie. Chwilę po zakończeniu ostatniej rundy zwycięzca zmierzy się z jednym z komentatorów (tzw. bossem)

Wielki Finał, do którego awansuje 8 zawodników odbędzie się w listopadzie – szczegóły zostaną podane przy końcu cyklu.

Transmisja:

Wszystkie rozgrywki transmitowane będą na naszym kanale https://www.twitch.tv/infoszach. Relacja na żywo rozpocznie się wraz z zapisami na godzinę przed startem turnieju i staje się jednym z oficjalnych kanałów komunikacji o ewentualnych zmianach (np. przesunięcie startu rozgrywek z uwagi na problemy techniczne platformy do gry).

Nagrody:

 • Wylosujemy wśród uczestników konta premium na platformie chess.com (Losowanie odbędzie się kilka minut po zakończeniu turnieju na naszej oficjalnej transmisji na kanale https://www.twitch.tv/infoszach– wylosowana osoba musi się zgłosić do nas po odbiór nagrody)
 • Wylosujemy wśród widzów płatne subskrypcje Playerly gdzie między innymi oglądać można filmy edukacyjne z Akademii Infoszach.
 • Najlepszy uczeń (junior w wieku szkolnym, klasy od SP1 do LO4) otrzyma darmowy bilet na konkurs Szachmaks. Aby kwalifikować się do nagrody należy w szczegółach konta na chesscom wpisać #szachmaks w statusie oraz mieć podane prawdziwe imię i nazwisko.
 • 30 najlepszych graczy dostaje punkty klasyfikacji generalnej
 • Zwycięzca turnieju dostanie szansę bezpośredniego awansu do finałów – zmierzy się w minimeczu z jednym z komentatorów (4 rundy, tempo turniejowe), jeśli wygra – awansuje.
 • Spośród wszystkich zawodników, którzy zagrają minimum 4 turnieje w serii wylosujemy trzy rocznekonta premium na platformie chess.com! Diamentowe, platynowe i złote (łączna wartość to ponad 700zł)
 • Nagrody na Wielki Finał podane zostaną w listopadzie.

Regulamin:

Dostępny pod linkiem: https://infoszach.pl/Regulamin_GrandPrixInfoszach2021.pdf

Klasyfikacja generalna:


Sponsorzy:

…chcesz zostać sponsorem? Odezwij się do nas! Kontakt: infoszach@gmail.com

Patroni Medialni:

Partnerzy: