Turniej Kandydatów powraca! Mistrzostwa Świata zaplanowane!

Dwóch liderów Turnieju - MVL i "Nepo". W partii między nimi górą był francuski arcymistrz /fot. fide.com

W ostatnich dniach mogliśmy dostać dwie radosne wiadomości – Turniej Kandydatów powraca po 389 dniach przerwy oraz Mistrzostwa Świata zostały zaplanowane na końcówkę tego roku!

Przerwany po pierwszej połowie Turniej Kandydatów będzie wznowiony. Znamy już dokładne daty zaplanowanych rund. Będą to:

  • 19 kwietnia – 8 runda (Caruana-MVL; Wang-Ding; Nepomniachtchi-Giri; Alekseenko-Grischuk)
  • 20 kwietnia – 9 runda (Alekseenko-Caruana; Grischuk-Nepomniachtchi; Giri-Wang; Ding-MVL)
  • 21 kwietnia – 10 runda (Caruana-Ding; MVL-Giri; Wang-Grischuk; Nepomniachtchi-Alekseenko)
  • 22 kwietnia – dzień wolny
  • 23 kwietnia – 11 runda (Nepomniachtchi-Caruana; Alekseenko-Wang; Grischuk-MVL; Giri-Ding)
  • 24 kwietnia – 12 runda (Caruana-Giri; Ding-Grischuk; MVL-Alekseenko; Wang-Nepomniachtchi)
  • 25 kwietnia – dzień wolny
  • 26 kwietnia – 13 runda (Wang-Caruana; Nepomniachtchi-MVL; Alekseenko-Ding; Grischuk-Giri)
  • 27 kwietnia – 14 runda (Caruana-Grischuk; Giri-Alekseenko; Ding-Nepomniachtchi; MVL-Wang)
  • 28 kwietnia – dogrywki (o ile będą potrzebne)

Dotychczasowa tabela prezentuje się następująco: Maxime Vachier-Lagrave i Ian Nepomniachtchi na prowadzeniu z wynikiem 4,5 punktu, za nimi w grupie pościgowej Fabiano Caruana, Anish Giri, Wang Hao, Alexander Grischuk z 3,5 punktu. Stawkę zamykają Ding Liren i Kirill Alekseenko z 2,5 punktu. Czekamy więc na wyłonienie pretendenta, który zmierzy się z Magnusem Carlsenem. Mecz między tą dwójką odbędzie się… w Dubaju!

Mistrzostwa Świata 2021

Mecz o Mistrzostwo Świata zaplanowany jest na 24 listopada i potrwa do 16 grudnia. Zawodnicy będą grać ze sobą na dystansie 14 partii, a pula nagród wynosi 2 miliony euro. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń na Expo 2020 Dubai. Zaplanowanych jest wiele atrakcji i imprez towarzyszących – mecze pokazowe i wystąpienia byłych mistrzów świata, udział celebrytów, którzy są prywatnie fanami szachów czy arcymistrzowski festiwal szachowy. Samo Expo 2020 Dubai trwać będzie od 1 października 2021 do 31 marca 2022 i ma być wielkim pokazem nauki, techniki i ludzkich możliwości.

Miejscem gry ma buć Dubai Exhibition Centre. /fot. fide.com

Pierwszą część Turnieju Kandydatów komentowaliśmy dla Państwa zarówno w formie artykułów, jak i w formie transmisji na żywo. Link zbiorczy do artykułów: infoszach.pl/pretendenci2020/
Jeśli cenicie sobie naszą pracę, to prosimy o rozważenie wsparcia naszej działalności na naszej zrzutce. Tworzymy dla Was darmowe materiały i staramy się o jak najlepszą jakość, a Wasze wsparcie nam to umożliwia. Z góry dziękujemy!

Będzie to piąty mecz o szachowy tron dla Magnusa Carlsena. Jak myślicie – kto będzie rywalem Magnusa i czy strąci „Mozartowi szachów” koronę z głowy?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*