Szachista sportowcem roku? Głosujemy na Jana-Krzysztofa Dudę!

fot. Alicja Żebruń, Przegląd Sportowy

Przegląd Sportowy od wielu lat przeprowadza wybory na najlepszego polskiego sportowca w danym roku. Jest to wieloletnia tradycja. W obecnej 86. edycji Plebiscytu jednym z nominowanych jest Jan-Krzysztof Duda! Zachęcamy do oddawania głosów na naszego mistrza, ponieważ wysokie miejsce Dudy może podtrzymać zwiększone zainteresowanie szachami w naszym kraju w ostatnim czasie.

Nominowani

Do grona najlepszych polskich sportowców nominowano wielu uzdolnionych zawodników, którzy w całym roku 2020 odnosili sukcesy. Lista ułożona jest alfabetycznie:

Screen z panelu do głosowania na plebiscyt.przeglądsportowy.pl

Każdy nominowany ma własny biogram, dzięki któremu kibice innych dziedzin sportu mogą poznać daną osobę. Jakie sukcesy miał więc Jan-Krzysztof Duda? Wszyscy szachiści doskonale znają biografię i wyniki Dudy, lecz osiągnięciem na jakie zwracają szczególną uwagę organizatorzy było pokonanie Magnusa Carlsena w partii klasycznej. Jan-Krzysztof dokonał tego jako pierwszy od 125 partii. Nasza analiza w formie pisemnej i video:

Duda pokonuje Carlsena!

Jak głosować?

Pierwszy etap głosowania trwa od 3 grudnia do 31 grudnia do godziny 12:00. Glosy można oddawać na różne sposoby:

  • codziennie przez internet na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl. Z powodów formalnych wymagane jest potwierdzenie oddania głosu poprzez logowanie się swoim kontem na Facebooku, Twitterze lub Onecie. Głos taki liczy się za 1 punkt i można oddawać go co 24 godziny.
  • Premium SMS na numer 7371. Z jednego numeru można oddać maksymalnie 30 głosów. Koszt to 3,69zł + VAT.
  • kupon „Przeglądu Sportowego” – na nim przydzielamy punkty dziesięciorgu sportowców z piętnastu nominowanych. W kolejności: pierwszy dostaje 10 punktów, drugi 9 punktów i tak dalej. Należy wypisać wszystkie dziesięć, niepowtarzających się nazwisk, w innym przypadku kupon będzie nieważny.
  • kupon „Fakt” – na nim możemy nagrodzić tylko jednego sportowca, a nasz głos przyzna mu 5 punktów.

Wycięte kupony z gazet należy przesłać na adres „Armatis LC, ul. E. Kwiatkowskiego 9, 37-450 Stalowa Wola”. Szczegóły dotyczące wysyłania kuponów z gazet, a także regulamin całego konkursu znajdziecie poniżej:

Fragment regulaminu. Całość dostępna na: przegladsportowy/plebiscyt/regulamin_86_plebiscytu.pdf

Drugi etap głosowania odbywać się będzie na żywo na Gali 9 stycznia 2021 roku od godziny 20:00. Będzie można głosować tylko na tych sportowców, którzy w pierwszym etapie znaleźli się w top10. Głosy będą oddawane tylko w formie SMS na wyżej wymieniony numer 7371.

O tym, jak w przeszłości Przegląd Sportowy organizował głosowanie, opisano w poście na oficjalnym fanpage Jana-Krzysztofa Dudy, do którego śledzenia zapraszamy.

Link do postu na profilu: facebook.com/jankrzysztofdudachess/posts/

 

3 Komentarze

  1. No cóż … świetny chłopak, dobrze wychowany przez mamę… tata Jasia zmarł nagle, gdy chłopiec miał 4 lata…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*