SzachMaks – jedyny w Polsce szkolny konkurs szachowy

Utarło się, że szachy są pojedynkiem, walką pomiędzy dwoma graczami. Gramy tak silnie jak przeciwnik pozwala. Bez wątpienia jednak w dowolnej pozycji istnieją ruchy słabe, dobre, bardzo dobre i najsilniejsze. Są też pozycje w których do zwycięstwa lub utrzymania remisu prowadzi tylko jedno – mistrzowskie posunięcie.

Na tym właśnie polega SzachMaks, ogólnopolski konkurs szachowy organizowany przez Mogalo w szkołach. Największym rywalem uczestników jest czas i precyzja. Do rozwiązania są 24 pozycje o różnym poziomie trudności, od matów w jednym ruchu po skomplikowane taktyczne zagrania. W każdej pozycji trzeba wskazać najlepsze posunięcie.
Spośród innych konkursów szkolnych, konkursy Mogalo wyróżnia to, że odbywają się  one na komputerach, tabletach lub smartfonach. 

Gdy widzisz dobre posunięcie – poczekaj! Nie wykonuj go! Może znajdziesz lepsze.
Te słowa Emanuela Laskera idealnie oddają ducha tego konkursu. 

Najbliższa II edycja SzachMaksa odbędzie się już 10 października 2019.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie konkursu SzachMaks

Nagrody

Nic tak nie motywuje jak szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Podczas poprzedniej edycji pula nagród wyniosła około 12000zł. Nagrodami były m. in.: obozy naukowe Mogalo CAMP, liczne nagrody pieniężne, medale i dyplomy. Przygotowano też nie lada gratkę dla nauczycieli zgłaszających szkołę do konkursu. Każdy koordynator może wziąć udział w specjalnej kategorii “Nauczyciel” i sam walczyć o nagrody dla siebie i swojej szkoły!

Zawody zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników, a wśród laureatów była m. in. Mistrzyni Europy w szachach do lat 16 Patrycja Waszczuk oraz inni wyróżniający się szachiści młodego pokolenia.

Kto może wziąć udział ?

Każdy uczeń szkoły podstawowej lub średniej, którego szkoła zgłosi chęć uczestnictwa w konkursie. Szkołę może zgłosić nauczyciel lub szkolny koordynator/trener szachowy. Nie ma limitu ilości uczniów, wystarczy nawet jeden chętny uczeń!

SzachMaks – szkolny konkurs szachowy

 

 

Organizujemy szkolne konkursy przedmiotowe. Jednym z nich jest SzachMaks - jedyny ogólnopolski szkolny konkurs szachowy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*