Czas na SzachMaksa!

Kangura Matematycznego przedstawiać nie trzeba. Ale czy w szkołach jest już szachowy odpowiednik tego największego konkursu dla uczniów? TAK! Jedyny i niepowtarzalny konkurs szachowy dla uczniów – SzachMaks. Uczniowie potrafiący grać w szachy mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród, dodatkowych punktów w rekrutacjach, a przede wszystkim świetną zabawę!

Co więcej zawody zostały bardzo ciepło przyjęte w całej Polsce przez ponad 2000 uczestników w poprzedniej edycji:

Wyróżniły się zwłaszcza województwa: Lubelskie, Małopolskie i Mazowieckie!

SzachMaks III „Blitz”

Na czym polega konkurs? Zadaniem uczestników jest wskazanie najsilniejszego ruchu w 24 kolejnych pozycjach, podzielonych poziomami trudności na 3, 4 oraz 5 punktowe.

=> Szczegółowe informacje o III edycji

Najbliższa edycja, która odbędzie się 26 marca 2020, będzie jednak wyjątkowa pod wieloma względami. Otrzymała specjalny przydomek „Blitz”, gdyż czas na podeście ucznia będzie wynosił zaledwie 15 minut! 

Jakie typu będą zadania?

Czekają nas maty w 1 ruchu, taktyczne i pozycyjne wzmocnienia, czy ruchy utrzymujące remis w trudnych do obrony pozycjach. Z przykładami można zapoznać się poniżej.

=> Przykładowe zadania z poprzedniej edycji (poziom SP6) 

Przewidujemy, że z uwagi na dynamiczny charakter III edycji, zadania będą trochę prostsze niż w poprzednich edycjach.

Mistrzowie polecają

Z dumą też informujemy że oficjalnym patronem konkursu są wielokrotni złoci reprezentanci Polski w mistrzostwach świata w rozwiązywaniu zadań szachowych!

Laureaci trzech pierwszych miejsc, z każdej kategorii wiekowej, będą mieli prawo do indywidualnych lekcji z Piotrem Murdzią, Kacprem Piorunem albo Piotrem Górskim. Oczywiście nie zabraknie też nagród pieniężnych i innych atrakcji, gdyż wraz z rozwojem konkursu pula nagród znacząco wzrasta!

Aplikacja treningowa

Udostępniliśmy też pierwszą wersję aplikacji treningowej na telefony z Androidem.

=> Do pobrania z Google Play

Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z przykładowymi zadaniami 🙂

 

Organizujemy szkolne konkursy przedmiotowe. Jednym z nich jest SzachMaks - jedyny ogólnopolski szkolny konkurs szachowy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*