5 powodów dlaczego warto wziąć udział w konkursie SzachMaks V

Rzadko kiedy możemy sprawdzić nasze szachowe umiejętności na tle rówieśników. Taką okazję wszystkim uczniom, daje ogólnopolski konkurs SzachMaks, i to już podczas najbliższej edycji, w środę 13 października 2021 r. Przekonajmy się dla kogo to będzie szczęśliwy dzień!

SzachMaks – Dowiedz się  więcej.

Niespodzianka przed konkursem

Po drugie, w sobotę, 18 września o godzinie 18:00 odbędzie się bezpłatny wykład, przygotowany przez wielokrotnych mistrzów świata w solvingu. Przedstawią oni wyjątkowo ciekawe pozycje z matami w 2 lub 3 posunięciach oraz piękne studia z zaskakującymi motywami i rozstrzygnięciami. Poniżej końcowy diagram jednej z takich etiud:

Czy znacie tę pozycję? Jeśli nie, tym bardziej zapraszamy na Infoszachowego Twicha, gdzie odbędzie się wykład na żywo:

ARCYMISTRZOWSKIE ZADANIA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania!

A kto może wziąć udział w konkursie SzachMaks?

Każdy uczeń szkoły podstawowej lub średniej! Szkołę zgłasza nauczyciel lub szkolny koordynator/trener szachowy. Kolejny powód do startu, to brak wymaganej minimalnej liczby uczestników, wystarczy nawet jeden chętny uczeń! Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, SP7, SP8, LO1, LO2, LO3, LO4 oraz specjalnej kategorii N dla nauczycieli.

Zgłoszenia do 6 października 2021 r.

Formuła zawodów SzachMaks

Zadaniem uczestników jest wskazanie najsilniejszego ruchu w 24 kolejnych pozycjach, podzielonych poziomami trudności na 3, 4 oraz 5 punktowe. Podczas 45 minut można wielokrotnie podchodzić do próby, a jako wynik końcowy liczy się najlepszy rezultat.

Nagrody

Po czwarte, jak zawsze, atrakcyjne nagrody pieniężne oraz pamiątkowe medale. A po piąte, dla laureatów tegorocznego konkursu zorganizujemy zamknięty turniej szachowy z niesamowitymi gośćmi w obsadzie.

Patroni Mistrzostw

Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodom patronuje Polska Reprezentacja Solvingowa, czyli wielokrotni złoci medaliści mistrzostw świata

Natomiast darmowe wejściówki na udział w SzachMaksie można zdobyć m.in. w turniejach z serii Grand Prix Infoszach!

Mogalo - SzachMaks

Organizujemy szkolne konkursy przedmiotowe. Jednym z nich jest SzachMaks - jedyny ogólnopolski szkolny konkurs szachowy!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*