3 letni Mikhail Osipov tym razem zmierzył się z Sergeyem Karjakinem

W listopadzie na naszej stronie pojawił się wpis o utalentowanym trzylatku z Rosji.

Jak dobrze może grać trzyletnie dziecko?

Mikhail Osipov znów pojawił się w tym samym programie, a jego przeciwnikiem tym razem był Sergey Karjakin – Mistrz Świata w Blitzu.

Misha zapytany o to komu kibicował w meczu o Mistrzostwo Świata, ku zaskoczeniu wszystkich odpowiedział, że Magnusowi Carlsenowi. Na pytanie dlaczego powiedział ” Karjakin gra bardzo pięknie, jednak Carlsen gra jeszcze piękniejSergey skomentował to śmiejąc się, że ma dobrą motywację by następnym razem ograć Magnusa.

Widać było, że gra sprawia młodemu zawodnikowi dużo radości i zabawy. Zwłaszcza bierkami, które były prawie tak duże jak on 🙂 Jeśli nie straci zapału do szachów to za jakiś czas zapewne będzie o nim głośno na całym świecie!

Ta towarzyska, pełna uśmiechu partia zakończyła się remisem a na sam koniec Misha oznajmił, że będzie kibicował zarówno Carlsenowi jak i Karjakinowi.

Poniżej link do programu:

O Monika Herman 54 artykuły
Gram w szachy od 2004 roku. Obecnie mam kategorię I++. Mój ranking elo w styczniu przekroczył 1800. Od 2009 roku posiadam licencję sędziowską a od 2011 licencję instruktorską. Moją pracą jest nauczanie dzieci gry w szachy oraz od czasu do czasu sędziowanie turniejów. Sprawia mi to ogromną radość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*