Zajęcia w Akademii Infoszach

W każdej partii masz okazję do pozycyjnego poświęcenia materiału. To czy z niej skorzystasz zależy tylko od Ciebie – tego, czy to zauważysz i tego, jak to ocenisz. Rozumienia tych poświęceń i mocy rozgrywania struktury wiszących pionków nauczy Cię FM Kosma Pacan-Milej już 12 lutego na zajęciach Akademii Infoszach.

  1. Wiszące pionki Jeśli kiedykolwiek na Twojej desce zawitały gambit hetmański czy obrona Nimzowitscha, to na pewno spotkałeś się z wieloma pozycjami charakterystycznymi powstających po 1.d4 Sf6 2.c4 e6. Jedną z najbardziej skomplikowanych struktur są wiszące pionki, które mogą powstać zawsze (chyba że grywasz systemy z 2…g6). Sam miałem z nią wiele przykrych, ale także i przyjemnych wspomnień. Pokażę jak możemy nimi atakować, i jak się przed nimi bronić – na przykładzie arcymistrzowskich i własnych partii.
  2. Pozycyjne ofiary materiału „Głodny nie jesteś sobą” – lecz nie pożeraj pionków rywala! Nawet gdy spojrzymy na partie najnowocześniejszych silników, to dostrzeżemy, że przywiązują one mniejszą rolę do bilansu materialnego niż „pionkożerne” komputery przeszłości. Zamiast tego, kładą duży nacisk na aktywność figur i  długoterminowe plusy w pozycji. Identycznie, a nawet jeszcze bardziej, jest w szachach „ludzkich”. Dlatego zajmiemy się pozycyjnymi ofiarami materiału i korzyściami, jakie z nich płyną.

Poziom zajęć odpowiada od III kategorii do około 2000 Elo. Osoby ambitne, które są na etapie zdobywania tej kategorii, również serdecznie zapraszamy.

Zajęcia zaczną się 12 lutego o 18:00 i potrwają 3 godziny. Pomiędzy zajęciami będzie 10-15 minut przerwy na zjedzenie kolacji i chwilę odpoczynku.

Dołącz do nas

W ramach zgrupowania otrzymujesz:

  • Lekcje na żywo
  • Materiały w formacie PGN
  • Możliwość konsultacji
  • Pracę domową – pakiet tematycznych zadań

Zajęcia nie są nagrywane – prowadzimy je w formie warsztatów i chcemy, by każdy mógł swobodnie zabrać głos, zadać pytanie czy zaproponować wariant.

Udział w warsztatach jest płatny: koszt wynosi 119 złotych. Mamy jednak specjalną ofertę dla osób zdecydowanych.

Zgłoszenia złożone do wtorku 8 lutego do godziny 23:59 są obniżone do 79 złotych!

Zgłoszenia przyjmujemy na maila: infoszach@gmail.com. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, służymy pomocą przez tego maila.
Zapraszamy też do grupy Akademii na Facebooku: www.facebook.com/groups/1758267274346518

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*