Słowo od nowego redaktora naczelnego

Część naszego zespołu na turnieju w Ustroniu, sierpień 2020

Kluczem sukcesu zespołu są jego członkowie. To ich kompetencje, chęci, poświęcony czas, wzajemna współpraca i realizowanie spójnej strategii pozwala na osiąganie kolejnych celów. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyczyniają się do tego. Dziś na specjalne wyróżnienie zasługuje Jan Kozak, który zostaje oficjalnie mianowany nowym redaktorem naczelnym naszego portalu. Janek przez pół roku udowadniał, że potrafi pisać z pasją, z chęcią pomaga innym, jest otwarty na krytykę i nowości oraz stale pracuje nad sobą. Ponadto jest on osobą odpowiedzialną, co w mojej opinii jest szczególnie istotne przy objęciu takiej funkcji. Cieszę się również, że nowy redaktor naczelny planuje kontynuować moją wizję i życzę mu w tym wytrwałości.

IM Piotr An Nguyen

Kim jestem?

Cześć, nazywam się Janek Kozak i od kwietnia działam w Infoszachu jako redaktor, a teraz, rok po rezygnacji Piotra, jako redaktor naczelny.

Mogliście mnie poznać z artykułów z historii szachów oraz prowadzenia relacji z tegorocznej Ekstraligi. Dodatkowo jestem początkującym sędzią szachowym i mam nadzieję, że będę się w tym rozwijał.

Gry w szachy nauczył mnie tata, gdy ledwo odrosłem od ziemi i przez wiele lat moim celem i marzeniem było z nim wygrać. Każda partia była całym rytuałem, a każde zwycięstwo (których zwłaszcza na początku było tylko tyle, ile mi dał wygrać) była moim własnym świętem. Zacząłem chodzić na zajęcia w moim mieście Legionowie prowadzone przez pana Łukasza Miętka, na których uczyłem się coraz więcej i więcej, i w tym momencie skończyłem szkołę podstawową. Wtedy rzuciłem szachy na kilka lat, wróciłem dopiero w klasie maturalnej… dzięki swojej siostrze, która chciała się nauczyć grać. Do szachowego świata wszedłem bardzo późno – pierwszą partię klasyczną rozegrałem dopiero po maturach, ale przede mną jeszcze całe życie. Szachy dla mnie to świetna możliwość sprawdzenia czy ja, czy przeciwnik, ma lepsze pomysły na to, co zrobić z tym drewnem leżącym między nami. Poza toczeniem 64-polowych batalii, studiuję Technologię chemiczną na Politechnice Warszawskiej, na której udzielam się w ChKN „Flogiston” jako szef sekcji naukowej.

fot. Klub Fotograficzny Focus

Co dalej?

Chciałbym kontynuować wizję Piotra, by Infoszach był miejscem publikacji darmowych i wysokiej jakości treści, jednak jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki pracy wolontariackiej całego zespołu oraz wsparciu naszych Patronów na patronite.pl i zrzutka.pl

https://patronite.pl/infoszach

https://zrzutka.pl/wtdz8e

Każda firma, zwłaszcza szachowa, ma możliwość zareklamowania u nas swojej działalności, również trenerzy szukający nowych uczniów mogą opisać siebie. Uważam, że taka reklama jest z korzyścią dla obu stron. Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą, to prosimy o kontakt na infoszach@gmail.com

Redaktorska spowiedź. Co dalej z Infoszach?

3 Komentarze

 1. Gratuluję Janku!
  Chętnie zaglądam na tą stronę i czytuję twoje artykuły.
  Rozwijaj dalej swoją pasję.
  Wszystkiego dobrego.

  PS
  Spotkaliśmy się w drugiej rundzie w sierpniu tego roku w Ustroniu

  • Dobry wieczór panie Michale!
   Bardzo dziękuję za życzenia i pamiętam zarówno nasze starcie, jak i późniejszą długą rozmowę, za którą raz jeszcze dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*