Do trzech razy sztuka… a potem I Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych Juniorów!

Gdy szkolny, ogólnopolski, konkurs SzachMaks wdarł się przebojem w kalendarz imprez szachowych, było jasne, że prędzej czy później zawody nabiorą właściwej rangi. Tak właśnie dzieje się teraz, tuż przed IV-tą edycją. Firma Mogalo w porozumieniu z Komisją Rozwiązywania Zadań Szachowych Polskiego Związku Szachowego zorganizuje 29 października 2020 r. Półfinały I Mistrzostw Polski w Solvingu Juniorów.

SzachMaks – Półfinały MP Juniorów – Dowiedz się  więcej.

PZSzach

Kto może wziąć udział?

Każdy uczeń szkoły podstawowej lub średniej, którego szkoła zgłosi chęć uczestnictwa w konkursie. Szkołę może zgłosić nauczyciel lub szkolny koordynator/trener szachowy. Nie ma limitu ilości uczniów, wystarczy nawet jeden chętny uczeń! Rywalizacja odbędzie się w kategoriach wiekowych J10, J12, J14, J16, J18 oraz specjalnej kategorii N dla nauczycieli.

Zgłoszenia do 29 października 2020 r.

Formuła zawodów

Podczas najbliższego konkursu dojdzie do pewnych zmian. Impreza będzie dwuetapowa, a po eliminacjach internetowych, najlepsze 30 osób z każdej kategorii zostanie zaproszone na finał w Warszawie, który odbędzie się w styczniu 2021 r.

Podczas półfinałów uczestnicy przez 45 minut zmierzą się z charakterystycznymi dla konkursu zadaniami, w których należy wskazać najsilniejszy ruch. W finale dojdą kanoniczne zadania typowe dla solvingu: dwuchodówki, współmaty, studia i inne.

Komunikat Półfinałów

Nagrody

Poza jak zawsze atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi warto zwrócić uwagę na lekcje z arcymistrzami solvingu, które będą przyznane najlepszym finalistom. Zwycięzcy otrzymają też oficjalne tytuły Mistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych oraz pamiątkowe medale. 

Tytuły mogą później przysłużyć się stypendiom, czy powołaniu do reprezentacji, gdyby w przyszłości odbywały się zawody o zasięgu europejskim, czy światowym.

Patroni Mistrzostw

Podobnie jak w poprzedniej edycji zawodom patronuje Polska Reprezentacja Solvingowa, czyli wielokrotni złoci medaliści mistrzostw świata, patronem jest także Polski Związek Szachowy. Na szczególną uwagę zasługuje też Kacper Piorun (i możliwość wygrania lekcji z Kacprem!), czyli obecny Mistrz Polski w szachach klasycznych oraz wielokrotny Mistrz Polski w Solvingu, czy drużynowy i indywidualny Mistrz Świata w rozwiązywaniu zadań. 

 

Darmowe wejściówki na SzachMaksa / MPJ regularnie można zdobywać m.in. w turniejach z serii Grand Prix Infoszach

Mogalo - SzachMaks

Organizujemy szkolne konkursy przedmiotowe. Jednym z nich jest SzachMaks - jedyny ogólnopolski szkolny konkurs szachowy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*