Wielki powrót Karjakina #BerlinCandidates

Po 11 rundach Fabiano Caruana nadal jest samodzielnym liderem, ale po piętach depcze mu nie tylko Mamedyarov, ale tuż dalej ze stratą 1 pkt jest Karjakin oraz Grischuk. W kolejnej rundzie Fabiano zmierzy się z Sergeyem, który z pewnością spróbuje wykorzystać przewagę białego koloru. Źródło fotografii: worldchess.
Pomimo pokojowego rezultatu najbardziej szaloną partię rozegrał Ding Liren z Alexandrem Grischukiem. Tej partii z pewnością będzie żałował… Wygląda na to, że niezależnie od pozycji na szachownicy Chińczyk jest bliski powtórzenia rekordu Anisha Giriego z poprzedniego turnieju kandydatów (14 remisów). Źródło fotografii: Niki Riga

Poprawnie rozegrana partia z obu stron i obaj zawodnicy są usatysfakcjonowani 🙂 Shakhriyar Mamedyarov samodzielnie utrzymuje drugie miejsce.

Najbardziej barwny zawodnik tego turnieju – Vladimir Kramnik zaskakuje już w 5 posunięciu i stawia opór liderowi turnieju Fabiano Caruanie. Po logicznym przebiegu pojedynek kończy się podziałem punktu.

Zwycięzca turnieju kandydatów z 2016 roku odnajduje swoją formę w drugiej części zmagań w Berlinie i pokonuje czarnymi Levona Aroniana, który okupuje ostatnią lokatę. Sergey Karjakin w ostatnich 5 partiach zdobył aż 4 punkty! Czy uda mu się utrzymać passę w ostatnich trzech rundach? Źródło fotografii: Niki Riga

 

O Piotr Nguyen 162 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*