Rilton Cup 2017/2018 – triumf Aleeksenki, Piorun na X miejscu

Od 27 grudnia 2017 do 5 stycznia 2018 w Sztokholmie już po raz 47 odbył się tradycyjny Rilton Cup. W bardzo mocno obsadzonym turnieju głównym (ranking średni pierwszej dziesiątki listy startowej wynosił 2630a całego turnieju 2347) do grona faworytów można było zaliczyć dwóch Polaków. „Dwójkę” na liście startowej miał Michał Krasenkow (2671), a jedną pozycję niżej znajdował się wybitny specjalista w dziedzinie solvingu Kacper Piorun (2651).

Kacper Piorun, foto ze strony organizatora http://www.rilton.se/image_gallery.html

Wyniki po 5 rundach były bardzo obiecujące: Kacper był samodzielnym liderem (4,5 pkt.), a Michał Krasenkow był w peletonie dwunastu zawodników z połówką straty. Po kolejnej rundzie było jeszcze lepiej: obaj Polacy zajmowali pierwsze dwa miejsca (po 5 pkt., tyle samo miał Mikhail Antipov (2588) z Rosji. Siódma runda przyniosła nam pojedynek dwójki Polaków, który zakończył się remisem:

Końcówka turnieju nie będzie należała do najmilszych wspomnień polskich arcymistrzów: w ósmej rundzie Krasenkow przegrał czarnymi z późniejszym zwycięzcą turnieju, a Kacper tylko zremisował z Norwegiem Aryanem Tari (2593). Prawdziwy dramat wydarzył się jednak w ostatniej rundzie: najpierw Kacper nie uzyskał rekompensaty za dwa poświęcone pionki i gładko uległ Allanowi Rasmussenowi (2543) z Danii, a potem Krasenkow uległ naporowi Benjamina Gledury (2613) z Węgier.

Prostą podstawką zakończyła się ostatnia partia zwycięzcy turnieju:

Zwycięzca turnieju Kirill Aleeksenko,  foto ze strony organizatora

 

 

Wyniki końcowe turnieju: TUTAJ.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*