Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Faworyci triumfują.

W dniach 25 lutego – 5 marca w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Rozegrano 9 rund tempem klasycznym (90 minut na partię i 30 sekundę za posunięcie). Zawody były pełne zwrotów akcji i do ostatniej rundy ważyły się losy złotego medalu.

W grupie dziewcząt wygrała obrończyni tytułu z zeszłego roku, Magdalena Pawicka (KSz Polonia Wrocław). Po niespodziewanej porażce w pierwszej rundzie młoda zawodniczka zmotywowała się i wygrała już wszystko, kończąc mistrzostwa z wynikiem 8 punktów.

Mistrzyni Polski do lat 10 – Magdalena Pawicka.

Partia z ósmej rundy:

Drugie miejsce zajęła Zofia Roszkiewicz (UMKS Na Pięterku Poznań), która zdobyła 7 punktów. Kolejne sześć zawodniczek miały po 6,5 punktu, jednak dzięki punktacji pomocniczej na najniższym stopniu podium stanęła Izabela Tokarz (KSz Gambit Przeworsk).

Czołowa trójka turnieju dziewczynek.

Szczegółowe wyniki turnieju dziewcząt TUTAJ.

W grupie chłopców walka była bardzo zacięta do samego końca. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa – Bemowo) z wynikiem 7,5 punktu. Tyle samo punktów zdobył Marek Madej (KSz Polonia Wrocław), lecz przez gorszego Bucholza zdobył srebrny medal. Brąz przypadł Dariuszowi Dziewońskiemu (MAT Myślenice), który ukończył mistrzostwa z wynikiem 7 punktów.

Mistrz Polski do lat 10 – Bartosz Fiszer.

Partia z ostatniej rundy, która zagwarantowała Fiszerowi zwycięstwo:

Czołowa trójka turnieju chłopców.

Szczegółowe wyniki turnieju chłopców TUTAJ.

Galeria (Rafał Siwik) TUTAJ.

 

 

II kategoria szachowa

5 Komentarzy

  • U dziewczyn najwyższy to 1647, ale oprócz 6 osób reszta ma poniżej 1200 elo.
   U chłopców najwyższy to 1651, ale oprócz 9 osób reszta ma poniżej 1400 elo.

   Szczegółowe rankingi w powyższym wpisie – w linkach ze szczegółowymi wynikami 🙂

   • Dziękuję za odpowiedź.

    Zastanawiam się jak to możliwe, że w tym wieku rankingi tych najlepszych z nich oscylują w okolicy 2000 wg kategorii, czy to są wybitne talenty czy tylko (albo aż) regularna praca, pasja itd ?

    • Myślę, że wszystko po trochu 🙂
     Choć największą rolę na początku szachowej drogi odgrywają rodzice. Wiele dobrze prognozujących dzieci nie ma szans na sukcesy, ponieważ nie jeżdżą na turnieje szachowe…

    • Od kilku lat juniorzy mają przelicznik rankingowy 40 punktów, a dorośli 20. Grając dużo turniejów juniorskich, zdarza się, że te rankingi mogą być trochę zawyżone, jednak większa ilość turniejów szybko to koryguje. Podstawą jest trening i gra, a to jest już zależne u juniora od rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*