Mistrzostwa Polski Młodzików 2017

Do Karpacza zawitali juniorzy do lat 10, aby rywalizować o tytuł najlepszego w kraju. Zawody trwają od 25 lutego do 5 marca i są rozgrywane w dwóch grupach: dziewczyn i chłopców. Turniej jest rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Zawodnicy grają tempem 90 minut na partię i 30 sekund na każde posunięcie. Organizatorem zawodów jest klub UKS EL-TUR SP3 Bogatynia na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, natomiast sędzią głównym jest IA Rafał Siwik.

Niech nie zmyli nas wiek uczestników! Wielu z nich ma już osiągnięcia na arenie międzynarodowej i możemy się spodziewać, że część tych młodych szachistów, może zajść bardzo daleko.

W grupie dziewcząt wystartowało 68 zawodniczek. Z pierwszym numerem startowym gra wrocławianka, Magdalena Pawicka (ELO 1647). Jest obrończynią tytułu z zeszłego roku i faworytką do złota w tegorocznych zawodach.

Czołówka po 4 rundach:

Wyniki TUTAJ.

W grupie chłopców również wystartowało 68 zawodników. Z pierwszym numerem startowym rozstawiony jest Bartosz Fiszer (ELO 1651). To również obrońca tytułu z zeszłego roku. Jego największym sukcesem do tej pory było zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata do lat 8 w Porto Karas.

Czołowka po 4 rundach:

Wyniki TUTAJ

Szczegółowe wyniki i transmisja na stronie: TUTAJ

Zdjęcia (Rafał Siwik):

P1110398

II kategoria szachowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*