Ruszył jeden z najsilniej obsadzonych openów na świecie

Wczoraj rozpoczął się „Tradewise Gibraltar Chess Festival”. Ruszyły grupy: „Challengers” oraz „Amateurs”.

Dziś zaczyna grać natomiast grupa Mistrzów! Jest to jeden z najsilniejszych turniejów otwartych na świecie. Weźmie w nim udział około 70 arcymistrzów. Rundy będą grane w dniach 24.01- 2.02.2017, codziennie o godz. 15:00. Zwycięzca otrzyma 23 tys. funtów ( ponad 115000 zł ), a najlepsza kobieta 15 tys. funtów.

Wystąpią m.in. Fabiano Caruana, który goni rankingiem Magnusa Carlsena, Hou Yifan – najlepsza zawodniczka na świecie oraz co ważne dla Polaków Kacper Piorun, który jest rozstawiony z numerem 23 i mistrzyni międzynarodowa Anna Kantane.

Caruana, Fabiano
Vachier-Lagrave, Maxime
Nakamura, Hikaru
Ivanchuk, Vassily
Hou, Yifan
Kacper Piorun (źródło zdjęcia)

Oficjalny filmik Festiwalu:

Z ciekawostek.. Gibraltar to jedyne takie miejsce w Europie gdzie można spotkać małpy żyjące na wolności. Przyzwyczaiły się one do ludzi, jednak w poszukiwaniu jedzenia mogą być dość agresywne. Dokarmianie ich jest zakazane, lepiej nawet nie nosić jedzenia 'na widoku’.

źródło zdjęcia

 

strona główna turnieju, gdzie można oglądać transmisję live.

śledzenie wyników

 

źródło pozostałych zdjęć

 

O Monika Herman 54 artykuły
Gram w szachy od 2004 roku. Obecnie mam kategorię I++. Mój ranking elo w styczniu przekroczył 1800. Od 2009 roku posiadam licencję sędziowską a od 2011 licencję instruktorską. Moją pracą jest nauczanie dzieci gry w szachy oraz od czasu do czasu sędziowanie turniejów. Sprawia mi to ogromną radość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*