Mecz o MŚ: runda 12 – analiza (wideo + pgn)

Miny zawodników są dość wymowne :) źródło: Chessbase

Ostatnia partia tempem klasycznym w meczu o MŚ nie była zbyt waleczna, zawodnicy po niespełna 40 minutach gry zgodzili się na remis i tak naprawdę wszyscy kibice mogą od razu przejść do dogrywek 😉

Dogrywki rozpoczynają się 30.11.2016 o godzinie 20:00 polskiego czasu. Przypomnę szybko zasady:

1. Najpierw zobaczymy serię 4 rapidów tempem 25min + 10s za posunięcie.
  2. Jeśli wynik będzie 2:2 zawodnicy zagrają 2 blitze tempem 5min + 3s za ruch.
  3. Jeśli po tych 2 partiach wynik pozostanie nierozstrzygnięty rozegrane zostaną kolejne 2 blitze.
  4. Po 5 seriach dwupartiowych minimeczów blitzowych nastąpi Armagedon. Białe będą miały 5 minut, czarne 4, ale przy remisie czarne wygrywają (kolor będzie wylosowany).

Żeby był komplet analiz dla wszystkich rund nagrałem bardzo krótką analizę rundy 12, więc zapraszam do obejrzenia 😉