Akademia prowadzona jest pod okiem mistrza międzynarodowego Piotra Nguyen, a pierwszymi trenerami są mistrzowie FIDE Antoni Szustakowski oraz Kosma Pacan-Milej.

W ramach Akademii organizujemy Warsztaty Infoszach, zajęcia grupowe online. Warsztat dedykowany jest dla szachistów od III to rankingu FIDE około 2000 (ambitni zawodnicy ze słabszą kategorią również mogą się zgłaszać). W ramach zajęć, poza lekcjami na żywo, otrzymasz PGNy z których prelegenci prowadzili zajęcia oraz pracę domową, by usystematyzować wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności!

Najbliższy termin 26 marca, który poprowadzą IM Piotr Nguyen oraz FM Kosma Pacan-Milej. Tematyka zajęć:

  • Aktywność figur- Kluczowym elementem gry pozycyjnej jest umiejętność wykorzystywania możliwości wszystkich swoich figur na szachownicy. Zagadnienie w teorii jest proste, ale w praktyce wymaga sporego doświadczenia. Poprzez różne przykłady postaram się zaznajomić Was lepiej z tematem co pozwoli lepiej wyczuwać momenty, w których poprawienie pozycji figury może decydować o wyniku partii. 
  • Liczenie wariantów – wtrącone posunięcia: Jak mawiał Richard Teichmann: „Szachy to w 99% taktyka” Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przegrał dobrej strategicznie partii przez niefortunną podstawkę pod koniec. Liczenie wariantów to skomplikowany proces, podczas którego trzeba być niesamowicie uważnym. Jako, że jako ludzie jesteśmy mocno schematyczni, to najłatwiej przeoczyć jest nieoczekiwane rozwiązania ze strony przeciwnika. Wtrącone ruchy należą właśnie do tej kategorii. Aby pomóc Ci w ulepszeniu swoich umiejętności taktycznych, zaprezentuję świeżą i samodzielnie skomentowaną partię arcymistrzów, podczas której będziesz miał szansę samemu zmierzyć się z problemami, których oni doświadczyli. Dzięki temu wytrenujesz swoją czujność na wtrącone posunięcia i zmniejszysz liczbę pomyłek taktycznych w swoich partiach.

Zajęcia odbędą się 26 marca od godziny 18:00 i potrwają 3 godziny. Cena wynosi 119 zł, lecz możesz odebrać zniżkę dzięki naszej ankiecie na górze strony.

Zgłoszenia na e-mail infoszach@gmail.com. Jeśli chcesz dowiedzieć się o zajęciach w pierwszej kolejności poproś o dopisanie się do listy mailingowej jeśli jeszcze na takiej nie jesteś.