Akademia prowadzona jest pod okiem mistrza międzynarodowego Piotra Nguyen, a pierwszymi trenerami są mistrzowie FIDE Antoni Szustakowski oraz Kosma Pacan-Milej.

W ramach Akademii organizujemy Warsztaty Infoszach, zajęcia grupowe online (max 12 osób). Najbliższy termin 25-26.09, sesje po 3 godziny (od 12 do 15). Cena za 1 dzień wynosi 120zł, a za oba 200zł. Warsztat dedykowany jest dla szachistów od III to I kategorii (ambitni zawodnicy ze słabszą kategorią również mogą się zgłaszać).

Dla pierwszych zgłoszonych możliwa jest zniżka 20%. Zgłoszenia na e-mail infoszach@gmail.com

25 września 2021: Antoni Szustakowski o ataku na króla

Atak na króla – najważniejsze motywy i zasady. Mat kończy partię szachową – to wiedzą wszyscy. Jednak nie zawsze trzeba czekać do końcowej fazy partii, aby dać mata hetmanem, który powstał przez promocję piona. Podczas tego wykładu FM Antoni Szustakowski przedstawi kluczowe zasady dotyczące ataku na króla w grze środkowej, m.in.: dlaczego roszada jest istotna dla bezpieczeństwa króla, kiedy zaatakować króla zroszowanego po tej samej lub przeciwnej stronie szachownicy, co należy zrobić, aby atak był skuteczny. Materiały wykorzystane do wykładu pochodzić będą z klasycznych przykładów oraz własnych opracowań.

26 września 2021: Kosma Pacan-Milej o różnobarwnych gońcach

Jaka jest Wasza pierwsza myśl po usłyszeniu o różnobarwnych gońcach? Domyślam się, że REMIS. Otóż nie zawsze! Końcówki z różnopolakami diametralnie różnią się od gry środkowej z ich udziałem. Podczas gdy końcówki nabierają tendencji remisowych, gra środkowa wręcz przeciwnie! Warto dobrze rozumieć ten niuans. Różnobarwne gońce to brak oponenta broniącego punktów atakowanych przez twojego gońca. To również brak możliwości wymian tych dalekosiężnych figur. Materiał nie odgrywa tak wielkiego znaczenia jak bezpieczeństwo króla, czy aktywność. Temat bardzo ważny, pozycje z różnopolakami często powstają w obronie sycylijskiej, np. w wariancie Najdorfa. Samemu zdarzyło mi się zagrać ich dziesiątki – poza klasycznymi przykładami, niektóre z nich zostaną pokazane podczas warsztatów!