Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Szachach – co musisz wiedzieć!

Szukasz turnieju na sezon wakacyjny? Ekipa Infoszach ma przyjemność zaprosić Cię na Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w Szachach, które odbędą się w okresie 22.06 – 29.06. Dlaczego warto wziąć udział?

Aż 4 grupy turniejowe.

W turnieju można zagrać dołączając do jednej z 4 grup podzielonych ze względu na ranking oraz wiek. Dlatego każda osoba, bez względu na wiek oraz poziom zaawansowania, znajdzie odpowiadającą dla siebie grupę. Podział grup prezentuje się następująco:

Atrakcyjne nagrody.

W najsilniejszej grupie A, nagroda za I miejsce wynosi 6 000 złotych, w grupie B, wynosi ona 3 000. W sumie, pula nagród finansowych w turnieju wynosi aż 39 200 złotych! Oprócz tego, w grupach dla najmłodszych (C i D), do wygrania będą nagrody rzeczowe, a także zastosowana będzie osobna klasyfikacja dziewcząt i chłopców. Ponadto, w grupie A i B, nagrody będą oferowane w licznych kategoriach.

Arcymistrzowska i międzynarodowa obsada.

Poprzednia edycja turnieju, która odbyła się w 2022 roku, była najsilniejszym openem w Polsce! Tegoroczna edycja również się na takowy zapowiada z bardzo silnym progiem wejścia od rankingu 2200 w grupie A. Na ten moment, na liście startowej znajduje się 8 arcymistrzów, a turniej odwiedzą zawodnicy z ponad 20 federacji! Ponadto, zgłoszonych jest ponad 40 zawodników z tytułami szachowymi. Ponieważ do rozpoczęcia zostało jeszcze sporo czasu, można oczekiwać, że utytułowanych graczy będzie jeszcze więcej. Turniej daje więc możliwość do spróbowania swoich sił z bardzo silnymi szachistami oraz obserwowania ich bezpośrednio w akcji!

Jak gramy?

System rozgrywek w grupach A i B to 9 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 90 minut / 40 posunięć + 30 minut / dokończenie + 30 sekund / ruch.

W grupach C i D turniej odbędzie się na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim z tempem gry 30 minut + 30 sekund / ruch. Turnieje C i D odbędą się w terminie 22.06-23.06 (doskonała okazja na weekendowy wypad)! Wszystkie turnieje będą liczone do oceny rankingowej FIDE.

Dodatkowe informacje.

Szczegółowe informacje, jak również opcje zakwaterowania znajdziecie w komunikacie organizacyjnym: https://www.chessincracow.com/wp-content/uploads/2024/03/MMK_PL_2024.pdf

Link do strony turnieju znajdziecie tutaj: https://www.chessincracow.com/

Serwis turniejowy

Infoszachiści też biorą udział!

Aż trzech członków z ekipy Infoszach weźmie udział w turnieju. IM Piotr Nguyen oraz IM Kosma Pacan-Milej zagrają w grupie A, a w grupie B swoich sił spróbuje Michał Polak. Do zobaczenia w Krakowie, a być może przy szachownicy!

W poprzedniej edycji IM Piotr Nguyen, prezes Infoszacha, zajął 3 miejsce.
fot./ Klub Szachowy Dwie Wieże Kraków

GM Tomasz Warakomski tryumfuje w Krakowie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*