01.08.2023: Nowa lista rankingowa FIDE

Top 20 Świat

Na światowej liście FIDE, bez większych zmian w czołówce, jedynie większą zmianę zanotował Quang Liem Le, który wygrał GM Tournament Biel 2023, zyskując +11,8 pkt. Elo i awansował z 21 na 15 miejsce.

Top 10 Kobiet

Wśród kobiet, Wenjun Ju, obroniła tytuł mistrzyni Świata (FIDE Women`s World Chamionship Match 2023) więcej o tym możesz przeczytać tutaj i zyskała +3,8 pkt. Elo, tyle samo punktów straciła pretendentka Tingjie Lei, i spadła w tabeli z 4 na 6 miejsce

Top 10 Polska

Wśród polskiej listy, najwięcej zyskali Mateusz Bartel (+11,2 pkt. Elo) który zwyciężył w praskim turnieju,  Prague International Chess Festival 2023 Challengers, jednocześnie kwalifikując się do turnieju Masters, który zostanie rozegrany za rok. Także zyskał Szymon Gumularz (+10,9 pkt. Elo) który wygrał VIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Bydgoszczy i awansował z 8 na 6 miejsce, natomiast na minusie tym razem Wojciech Moranda, który na tym samym turnieju stracił -12,9 pkt. Elo, i spadł z 6 na 8 miejsce.

Top 10 Polek

Wśród polek, Julia Antolak zyskała +7,8 pkt. Elo, awansując na 9 miejsce z 10, natomiast najwięcej straciła Alicja Śliwicka -20,8 pkt. Elo, i spadek z 8 na 10 miejsce. Warto dodać że Anna Kubicka zyskała +44,2 pkt. Elo, i uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką, awansując z 16 na 11 miejsce.