Najlepsi szachiści świata już w tym tygodniu zawitają do Polski

Nadchodzące dni będą wielkim świętem polskich szachów. Już w najbliższą niedzielę w Warszawie rozpocznie się kolejny etap prestiżowego cyklu Grand Chess Tour. Dziesięciu wybitnych szachistów – w tym sam Magnus Carlsen – zmierzy się ze sobą w rywalizacji, której stawką jest pula nagród dochodząca aż do 175 tysięcy dolarów. Co warto wiedzieć o warszawskiej edycji Superbet Rapid & Blitz 2023? Sprawdź już teraz!

Superbet Rapid & Blitz 2023 w Warszawie – najważniejsze informacje

Tegoroczna polska edycja Superbet Rapid & Blitz 2023 w ramach Grand Chess Tour odbędzie się w dniach 20-25 maja i, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie mieć miejsce centrum konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich Polin przy ulicy Mordechaja Anielewicza 6.

To bez wątpienia jeden z najbardziej medialnych turniejów w historii polskich szachów. Na reklamy promujące wydarzenie można było natrafić na przykład przy Politechnice Warszawskiej czy obok Złotych Tarasów:

(źródło: materiały własne Biura Prasowego Superbet Rapid & Blitz)
(autor: Aleksandra Borodziuk)

Harmonogram partii wygląda następująco:

(źródło: materiały własne Biura Prasowego Superbet Rapid & Blitz)

Bilety na wydarzenie są bezpłatne. Obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja, której możesz dokonać na stronie: https://www.qboutiquestl.com/products/2023-grand-chess-tour-superbet-rapid-blitz

Niezależnie od tego, czy uda Ci się zarezerwować wejściówkę czy nie, możesz śmiało przyjść  obejrzeć transmisję na żywo w turniejowym foyer lub zająć jedno z miejsc stojących. Przy odrobinie szczęścia z racji sporej rotacji widzów być może uda Ci się dostać jedno z miejsc siedzących.

Organizatorem europejskiej części cyklu jest Fundacja Superbet. Oprócz wspomnianego już Magnusa Carlsena uczestnikami Superbet Rapid & Blitz 2023 w Warszawie będą:

(źródło: materiały własne Biura Prasowego Superbet Rapid & Blitz)
  • Jan-Krzysztof Duda, czyli zwycięzca ubiegłorocznej edycji rozgrywek, zajmujący obecnie 24. miejsce w rankingu FIDE (2724);
  • Radosław Wojtaszek, zajmujący 65. miejsce w rankingu FIDE z rankingiem 2670;
  • Anish Giri, czyli numer 6 na liście FIDE z rankingiem 2768 Elo;
  • Wesley So – 8. miejsce na świecie, 2760 Elo;
  • Levon Aronian, 11. miejsce na świecie (2745);
  • Richard Rapport, 13. miejsce na świecie, 2745 Elo;
  • Maxime Vachier-Lagrave, 14. miejsce na świecie (2742);
  • Bogdan Deac, 38. zawodnik świata z rankingiem 2700 Elo;
  • Kiril Shevchenko, numer 52 w rankingu FIDE z rankingiem 2684.

Jak mówi Łukasz Turlej, sekretarz generalny FIDE: Superbet Rapid & Blitz to z pewnością najsilniej obsadzony turniej szachowy w Polsce w 2023.

(źródło: materiały własne Biura Prasowego Superbet Rapid & Blitz)

Zapraszamy do regularnego śledzenia naszej strony i social mediów, gdzie znajdziesz podsumowanie najciekawszych rozgrywek, oraz oglądania materiałów video na naszym YouTubie, przygotowywanych przez IM-a Piotra Nguyena wraz z jego codziennym komentarzem.

Przeczytaj też nasze podsumowanie zeszłorocznej edycji Superbet Rapid & Blitz Poland: https://infoszach.pl/2022/05/24/jan–krzysztof–duda–triumfuje–w–superbet–rapidblitz–poland/

(źródło: materiały własne Biura Prasowego Superbet Rapid & Blitz)

Śledź na bieżąco tegoroczny Superbet Rapid & Blitz w Warszawie razem z Infoszachem!


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*