Zapraszamy na Generation Freedom Chess Tournament!

Z radością ogłaszamy wyjątkowy turniej Generation Freedom Chess Tournament. Czym są te rozgrywki i jak do nich dołączyć?

Format

Zawody odbędą się w dwóch etapach. Najpierw odbędą się eliminacje online, w których udział może wziąć każdy chętny zawodnik z Polski i świata. Turniej ten zagramy na platformie lichess.org w naszym klubie. Będzie to 13-rundowy turniej szwajcarski tempem 3 minuty + 2 sekundy na każde posunięcie dla zawodnika.

Najlepszych czterech graczy awansuje do finału, który zostanie rozegrany na żywo w Warszawie podczas konferencji The Three Seas Generation Freedom 30 września. W nim zawodnicy zmierzą się turnieju dwukołowym (każdy z każdym: mecz-rewanż) tempem 3 minut + 2 sekund na zawodnika.

Dla wszystkich graczy z finału przewidziano nagrody finansowe:

  • I miejsce: 1000 euro
  • II miejsce: 400 euro
  • III miejsce: 300 euro
  • IV miejsce: 200 euro

W przypadku dzielenia I miejsca, zawodnicy rozegrają między sobą Armagedon, zaś przy remisie na innych miejscach, nastąpi podział miejsc i nagród między zawodników, którzy uzyskali ten sam rezultat.

Zapisy na Generation Freedom Chess Tournament

Zapisanie się do turnieju odbywa się już teraz! Aby to zrobić, należy kolejno:
1. wejść do klubu https://lichess.org/team/infoszach (dołączyć jeśli nie jesteś członkiem)
2. dołączyć do turnieju: https://lichess.org/swiss/YToAoiNY
Zostało wprowadzone ograniczenie, że na swoim koncie musicie mieć rozegrane co najmniej 10 partii rankingowych na lichess.

Kontrola antycheatingowa

Organizator zastrzega sobie prawo do możliwości poproszenia uczestnika o dodatkowe dane lub wykonanie dodatkowych czynności w celu weryfikacji ew. oszustwa. Środki jakie zastrzega sobie organizator to: udostępnienie imienia i nazwiska, udostępnienie ekranu oraz udostępnienie obrazu z kamerki internetowej lub połączenie video.

Pełen regulamin dostępny na: https://bit.ly/GenerationPL

1 Komentarz

  1. Super sprawa, świetny turniej dla każdego. Całkiem pokaźna suma do wygrania to pewnie mnóstwo osób się zgłosi, ciekawe ilu arcymistrzów się zapisze z Polski i z zagranicy, ja się zapisuje. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*