Spotkajmy się na Szansa Chess Open!

Gdy mowa o Warszawie, każdy w głowie ma panoramę z charakterystycznym kształtem Pałacu Kultury i Nauki. Niegdyś, dzięki pracy państwa Jana i Marii Maciejów, tętniło w nim szachowe serce Warszawy. 10 i 11 września szachy wracają do Pałacu Kultury i Nauki z okazji dwóch turniejów Szansa Chess Open.

Informacje organizacyjne

Turnieje Szansa Chess Open Blitz i Rapid są imprezami towarzyszącymi dla XIX edycji REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Organizatorem jest Fundacja Szansa dla Niewidomych, którzy świętują w tym roku 30-lecie działalności. Patronami honorowymi wydarzenia są Mazowiecki Związek Szachowy oraz wiceprezydent FIDE Łukasz Turlej, my zaś z dumą pełnimy rolę patrona medialnego.

Turniej szachów błyskawicznych (blitz) odbędzie się w piątek 10.09.2021 od godziny 17:15 w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Ratuszowej. Gramy tempem 3’+2″ na dystansie 11 rund. Turniej szachów szybkich (rapid) rozpocznie się o 9:45 w sobotę 11.09.2021 i zagranych zostanie 9 rund tempem 10’+5″. Sędzią głównym zawodów jest FA Aleksander Kędzierski, zaś dyrektorem turnieju Jan Kozak.

Sala Ratuszowa Pałacu Kultury i Nauki. /fot. pkin.pl

Nagrody

Łączna pula nagród wynosi 12 350 złotych. Wpisowe do turnieju blitz wynosi 40 zł, zaś do turnieju rapid 50 zł. Z wpisowego zwolnieni są GM i WGM, zaś IM oraz WIM mają 50% zniżki.

Zapisy są do 7 września poprzez serwis chessarbiter.com lub mailowo do sędziego głównego: alkedzierski94@gmail.com

Liczba miejsc jest ograniczona, maksymalnie 250 zawodników w turnieju, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia oraz pełny regulamin:

Gościem specjalnym Szansa Chess Open będzie nasz miś Infuś.

REHA FOR THE BLIND IN POLAND

O całym wydarzeniu i konferencjach głównych napisali organizatorzy:

„Konferencję REHA zainicjowaliśmy w roku 1999, z okazji 10. rocznicy rozpoczęcia wdrażania w życie planu nowoczesnej rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących. Obecnie REHA jest wydarzeniem na skalę ogólnoświatową. Dzięki niej wybitni niewidomi stali się ambasadorami polskiego modelu rehabilitacji i aktywizacji społecznej. Tegoroczną konferencję REHA łączymy z obchodami 30-lecia Fundacji Szansa dla Niewidomych.

W dniach 10-13 września odbędzie się spotkanie centralne w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji będzie „Dostępność na serio – autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”. W związku z pandemią rozwiniemy transmisję internetową wielu elementów Konferencji. Zaplanowaliśmy tłumaczenie wystąpień na 12 języków obcych. Będziemy transmitowali wykłady, panele dyskusyjne, zawody sportowe i kulturalne, również wizyty w muzeach, obiektach zabytkowych i innych instytucjach użyteczności publicznej.”

Pełny plan Konferencji dostępny tutaj: www.szansadlaniewidomych.org/index.php/xix-edycja-reha-for-the-blind-in-poland-2021/


Do zobaczenia na Szansa Chess Open!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*