Charytatywny mecz Dragun-Klekowski, czyli bonabanco chess festival

W ramach Bonabanco Chess Festival, rozgrywanego przez cały bieżący tydzień odbył się mecz pokazowy dwóch polskich arcymistrzów: Kamila Draguna oraz Macieja Klekowskiego. Ten ekscytujący pojedynek komentowali dla Was FM Kacper Polok oraz FM Kamil Plichta. Ostatecznym zwycięzcą okazał się GM Kamil Dragun, pokonując GM Macieja Klekowskiego 9,5 – 6,5. Podczas transmisji prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz dwóch fundacji: Truckers Life, którą reprezentował Kamil Dragun oraz Polskiedzieci.org, w której imieniu grał Maciej Klekowski. Ponadto, zgodnie z regulaminem meczu zwycięska fundacja (czyli w tym wypadku Truckers Life) otrzyma 5000 zł.

Jak już wspomniałem, na szachownicy wiele się wydarzyło i nie sposób pominąć tutaj komentarza. Zapraszam więc do lektury dwóch wybranych przeze mnie partii:


Jeśli nie daliście rady śledzić meczu na bieżąco, zachęcamy do obejrzenia go tutaj:

Grand Prix Bonabanco – niedziela 13.06, godz. 18:00

Dla żądnych kolejnych wrażeń jest jeszcze coś! Zapraszamy do wzięcia udziału w jutrzejszym Turnieju Online Grand Prix Bonabanco, gdzie do wygrania jest łącznie 8500 zł! Więcej informacji znajdziecie w jednym z poprzednich artykułów: https://infoszach.pl/2021/06/11/turniej-szachowy-online-z-pula-8500zl-grand-prix-bonabanco.

Do zobaczenia przy wirtualnej desce!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*