„Ostatni bastion umysłu” – zapowiedź książki Kasparowa

Informacja prasowa wydawnictwa Insignis, które zdecydowało się na polską premierę książki Garriego Kasparowa wydanej w oryginale pod tytułem „Deep Thinking”. Cieszymy się, że wzrastająca popularność szachów przyczynia się do wydawania nowych pozycji w naszym ojczystym języku. Jako Infoszach objęliśmy patronatem polskie wydanie książki i w dniu premiery, czyli 10 marca, pojawi się nasza recenzja.


Jeśli spodobała ci się powieść „Gambit królowej” Waltera Tevisa lub oparty na niej serial Netfliksa, to koniecznie sięgnij po „Ostatni bastion umysłu” autorstwa arcymistrza szachowego Garriego Kasparowa, specjalnego konsultanta wspomnianego serialu!

Książka ta jest z jednej strony świetną opowieścią o tym, jak grają mistrzowie szachowi i kim tak naprawdę są: zimnokrwistymi geniuszami skoncentrowanymi na tym, by wygrać, czy zwykłymi, podatnymi na różne bodźce i presje ludźmi? 

Ale to nie wszystko: Kasparow zdradza też zdumiewające kulisy swojego słynnego pojedynku z komputerem Deep Blue – przegrał go, ale czy na zasadach fair play? W swojej książce Kasparow po raz pierwszy ujawnia własną – zaskakującą i momentami szokującą – wersję tamtych wydarzeń. Czy jego porażka faktycznie była zasłużona? 

Pod tym linkiem możecie już teraz zamówić tę książkę w promocyjnej cenie: https://bit.ly/ostatni-bastion-umysłu

„Ostatni bastion umysłu” to także rozważania na temat sztucznej inteligencji – czy to, że nauczyliśmy komputery grać w szachy na poziomie arcymistrzowskim przybliżyło nas do zrozumienia, na czym polega ludzkie i maszynowe poznanie? Garri Kasparow wybiega w przyszłość i przedstawia sztuczną inteligencję jako wspaniałą szansę dla rozwoju człowieka. Wielu nadal widzi w niej zagrożenie, jednak – jak przekonuje sam autor – ludzkość zamiast obawiać się najbardziej wyrafinowanych wytworów swojego intelektu, może przy ich pomocy wznieść się na nieosiągalne dotąd wyżyny.

Ta książka to niesamowita hybryda szachowego geniusza – szachy, sztuczna inteligencja, kreatywność człowieka. Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów „Gambitu królowej”!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*