Turniej Kandydatów (znowu) przeniesiony!

Turniej Kandydatów przełożony na wiosnę 2021! To już druga zmiana terminu dokończenia tych elitarnych rozgrywek.

Przyczyny

Główną przyczyną zmiany daty rozpoczęcia drugiego koła Turnieju Kandydatów jest troska o dobro graczy w zbliżającej się drugiej fali pandemii. FIDE zapewniało o gotowości zamówienia lotów czarterowych i stworzenia gościnnej atmosfery w specjalnie zabezpieczonym i odizolowanym hotelu, jednak po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, zdecydowano o przełożeniu turnieju.

Do dziś nie wszyscy zawodnicy potwierdzili udział w wznowieniu Turnieju Kandydatów (miał trwać od 1 do 7 listopada), w tym dwóch graczy czeka cały czas na decyzję władz krajowych. FIDE zdecydowało się uszanować decyzje państw i nie wystawiać zawodników na stres i zagrożenia związane z obecnym stanem. Celem Międzynarodowej Federacji Szachowej jest nie tylko zabezpieczenie bezpieczeństwa zawodników, ale również zapewnienie minimalnego stresu i najlepszych możliwych warunków do gry.

Pierwsza część Turnieju Kandydatów /fot. fide.com

Kiedy mecz o Mistrzostwo Świata?

Z racji tego, że mecz o Mistrzostwo Świata zaplanowany jest na listopad i grudzień 2021 roku, to dokończenie Turnieju Kandydatów na wiosnę daje pewien margines bezpieczeństwa. Tym niemniej, nie przewiduje się kolejnego przekładania turnieju i w każdym możliwym przypadku zostanie zagrany na wiosnę 2021. Miejsce i dokładne daty zostaną podane na dwa miesiące przed planowym startem zmagań.

Turniej Kandydatów (a dokładniej jego pierwsza połowa) była przez nas codziennie relacjonowana na naszej stronie. Wszystkich, którzy chcą odświeżyć sobie w pamięci partie z tego wydarzenia zapraszamy:

Turniej Pretendentów 2020

Oryginał

Oświadczenie w oryginale na stronie FIDE:

https://www.fide.com/news/777

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*