Pierwszy turniej szachowy portalu Szachy.info – zapowiedź

Logo projektu Szachy.info

 

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachów szybkich, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 grudnia, w Warszawie. Organizatorami zmagań są osoby z portalu Szachy.info, które od kilku tygodni rozwijają swój projekt – możecie o nim przeczytać na ich stronie lub Facebook’u.

Miejscem zmagań będzie Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, znajdujący się przy ulicy Długiej 44/50, 00-241 Warszawa. Turniej będzie rozgrywany tempem 10 minut + 5 sekund dodawane po każdym ruchu na zawodnika w systemie szwajcarskim. Rozegranych zostanie 7 rund, po których najlepsi mogą liczyć na ciekawe nagrody, a zwycięzca także na puchar. Przewidywane są również upominki w grupach rankingowych. Całość komunikatu turniejowego oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie turnieju:

STRONA TURNIEJU

Skąd pomysł na stworzeniu takiego turnieju przez portal, którego działania ograniczają się głównie do działań w internetowym świecie szachów?

Odpowiedź jest prosta – chcemy wyciągnąć internetowych graczy od świata rozgrywek na żywo, a osoby niemające styczności ze zmaganiami online usadzić przed ekranem monitora. Wszystko sprowadza się nadziei na zwiększenie ilości aktywnych graczy w Polsce, ale nie tylko „z nazwy” (o problemach z tym związanych pisał w redaktorskiej spowiedzi Piotr Nguyen – zarejestrowanych graczy mamy ponad 80 tysięcy, a aktywnych… no właśnie).

Gdzie są wszyscy szachiści?!
TURNIEJE ONLINE

Przez trzy ubiegłe tygodnie w klubie Szachy.info na witrynie chess.com rozegrane zostały trzy turnieje online. Można w nich było wygrać darmowe wpisowe do turnieju na żywo. Mimo że frekwencja nie zwaliła z nóg, to znalazło się trzech szczęśliwców, którzy zdobyli wejściówki zadeklarowali chęć udziału w turnieju. Nie zawsze byli to zwycięzcy turniejów, ponieważ Ci często są spoza Warszawy lub po prostu nie pasował im termin. Dlatego nie trzeba być najlepszym, żeby być nagrodzonym, czasami wystarczy przyjść i się pokazać. 😉

W przyszłym roku planowana jest kontynuacja tego formatu, tj. rozgrywki online o bilety do turniejów na żywo. Od Waszej aktywności zależy, jak często będziemy w stanie tworzyć takie inicjatywy. Zapraszamy więc do udziału nie tylko Was, czytających, ale także Waszych znajomych, bo mamy nadzieję, że rozniesiecie wieści dalej. 😉

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*