Emocje jak na szachach? | Infoszach Masters

Cykl Grand Prix Infoszach rozgrywany co miesiąc dobiegł końca, ale przed nami wielki finał, czyli Infoszach Masters!

Odbędzie się on od 4 do 10 listopada, codziennie o godzinie 20:00. Tempo gry wynosi 2x 3+1, 6x 2+1, 2x, 1+1. Mecze będą rozgrywane na stronie chess.com, a dynamiczna transmisja z komentarzem będzie na kanale https://www.twitch.tv/infoszach

W tym linku znajduje się playlista ze wszystkimi streamami poszczególnych turniejów Grand Prix Infoszach 2019: https://www.youtube.com/watch?v=5T6YZcSK9_c&list=PLMnJTTkHbl83DQQVBvGUJTHnhW5gAuA7Z

System będzie pucharowy i zmierzą się w tych finałach najlepsi zawodnicy z całego cyklu oraz dwie zdolne juniorki, którym wręczyliśmy dziką kartę. Klasyfikacja po 10 turniejach wygląda następująco:

FINAŁOWO
1 youngcapablanca 298
2 MACIEK2005pl69xDD 278
3 Kildepiotr 273
4 Oldblanket 253
5 piongu 237
6 I-Wattee 168
7 oliwkamiro 167
8 Alcybiad 142
9 lmnop1305 142

Drabinka finałów przedstawia się następująco:

Pod nieobecność piongu (który jest jednym z komentatorów) zagra Emilia Dyląg, a na miejsce I-Wattee wchodzi Martyna Wikar.

Zapowiedź wideo:

Kolejna edycja Grand Prix Infoszach rozpocznie się w przyszłym roku i w tych turniejach będzie mógł grać każdy.

Jeśli oglądalność będzie wysoka (średnia 150 widzów) to możliwe że 10 listopada zrobimy turniej dla klubu Infoszach na platformie chess.com.

Sklep szachowy 64 pola ufundował nagrody w postaci bonu 50zł do sklepu dla zwycięzcy każdego meczu.

5 Komentarzy

 1. Mam nadzieje ze ta dziewczyna, która została wpakowana na moje miejsce wygra cały turniej:) Sposób powiadamiania fatalny (wiadomość na lichess na kilka dni przed wydarzeniem? Poważnie?). Akurat byłem w delegacji i przez myśl mi nie przeszło wejść na lichess. Ale az tak bardzo mi nie zależy. Powodzenia Martyno.

  • Nikt nie usuwa komentarzy. Po prostu muszą one zostać zaakceptowane przez administratora, co chwilę zajmuje.
   O terminie finałów informowaliśmy wcześniej przy turniejach i na oficjalnych streamach. Jedyny kontakt jaki mieliśmy do Ciebie, to własnie konto na lichess. Oczywiście, że moglibyśmy zrobić wszystko jeszcze lepiej. Staramy się jak możemy, choć projekt jest niekomercyjny, a celem jest zabawa i promocja szachów. Mimo to oczywiście przepraszam w imieniu całego zespołu, że ten element nie wyszedł najlepiej. Natomiast nie rozumiem Twojego oburzonego tonu jeśli piszesz, że aż tak Ci nie zależy.

 2. Okej, w porządku.
  Chodziło o to, żeby wyniki były wrzucone z wyprzedzeniem, a wrzuciliście je po tym jak ogłosiliście skład. Maila odczytałem po 6 dniach od jego otrzymania i już było za późno. Na grze mi nie zależy bo jestem za słabym grajkiem, żeby na takim etapie pokazywać się publicznie. Pozdrawiam :). Czemu ma służyć to udostępnianie kamerki? Przeciwdziałanie oszukiwaniu?

  • Głównie chodzi o zabawę i chcieliśmy zrobić coś eksperymentalnego, zobaczyć jak to będzie wyglądać. Czy szachy w takim formacie e-sportowym mają szanse itd. Dla nas to było także kolejne wyzwanie techniczne.
   Częściowo kamerki są przeciw oszukiwaniu, ale także dla widzów jest po prostu ciekawiej + na koniec można porozmawiać chwilę z zawodnikami.
   Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*