Honorata Kucharska Mistrzynią Świata w szachach szybkich!

Podium dziewcząt do lat 18 w szachach szybkich. Honorata Kucharska na 1 miejscu! Fot. Anastasiya Karlovych

W dniach 11-12 września w hiszpańskiej miejscowości Salobrena rozgrywane były Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach szybkich, a 13 września w szachach błyskawicznych.

Mistrzostwa rozgrywane były w 6 różnych grupach, 3 grupy open – do lat 14, 16 oraz 18, a także analogiczne 3 grupy dla dziewcząt. Udział wzięło 182 szachistów i szachistek z 22 krajów świata.

Mistrzowie i Mistrzynie Świata Juniorów w szachach szybkich:

• Grupa Open do lat 14: Tadevosyan, Aspet (Hiszpania)
  • Grupa dziewcząt do lat 14: Nguyen, Thien Ngan (Wietnam)
  • Grupa Open do lat 16: Gines Esteo, Pedro Antonio (Hiszpania)
  • Grupa dziewcząt do lat 16: Guillo Longares, Cecilia (Hiszpania)
  • Grupa Open do lat 18: Van Foreest, Lucas (Holandia)
  • Grupa dziewcząt do lat 18: Kucharska, Honorata (Polska)

Mistrzowie i Mistrzynie Świata Juniorów w szachach błyskawicznych:

• Grupa Open do lat 14: Vo, Pham Thien Phuc (Wietnam)
  • Grupa Open do lat 16: Horvath, Dominik (Austria)
  • Grupa dziewcząt do lat 16: Bach, Ngoc Thuy Duong (Wietnam)
  • Grupa dziewcząt do lat 18: Hryshchenko, Kamila (Ukraina)
Prześliczne statuetki dla zwycięzców! Fot. Anastasiya Karlovych

Można zauważyć, że niektórym zawodnikom udało się zdobyć złoto zarówno w szachach szybkich jak i błyskawicznych. Honorata w szachach błyskawicznych zajęła 6 miejsce, ale w tej samej grupie brązowy medal zdobyła Wiktoria Sowa.

Srebrny medal w szachach błyskawicznych zdobyła natomiast Emilia Dyląg!

Podium dziewcząt do lat 16 w szachach błyskawicznych Fot. Anastasiya Karlovych

Niedużo do medalu brakowało następującym reprezentantom, Monika Marcińczyk (szachy szybkie, grupa dziewcząt do lat 16), a także Michał Koziorowicz (szachy błyskawiczne, grupa Open do lat 16) oraz Jakub Chyży (szachy błyskawiczne, grupa Open do lat 14) – wszyscy wymienieni zajęli 4 miejsce.

Szczegółowe wyniki wszystkich Polaków znaleźć można na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Juniorów: https://wyrbcc2019.com/