Powrót Szachowych Wieczorów Eksperckich?

Szachowy Wieczór Ekspercki
Screen z drugiego odcinka Szachowego Wieczoru Eksperckiego w trakcie Olimpiady Szachowej.

Czym jest Szachowy Wieczór Ekspercki?

Szachowy Wieczór Ekspercki to nasz autorski program nadawany na żywo na wzór telewizyjnych programów sportowych, gdzie zbierają się różni eksperci i omawiają właśnie zakończony mecz piłki nożnej, turniej skoków narciarskich itp. Dlaczego by nie porozmawiać w taki sposób o szachach?

W 2018 roku podczas Olimpiady Szachowej w Batumi postanowiliśmy wieczorem po każdej rundzie (a także w dzień wolny!) nadawać na naszym kanale Youtube taki właśnie program. Podsumowywaliśmy wyniki, przedstawialiśmy najciekawsze momenty z partii, dyskutowaliśmy czy nasi selekcjonerzy słusznie wybrali taki skład, prognozowaliśmy kolejne wydarzenia i odpowiadaliśmy na wszelakie pytania widzów. Celem było wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji i interaktywna formuła programu z pewnością temu sprzyjała. Dodając do tego fenomenalną grę Polaków na tej imprezie było naprawdę o czym mówić!

Szachowy Wieczór Ekspercki z rundy 9, w której Polacy pokonali Stany Zjednoczone oglądało około 300 widzów jednocześnie.

Link do playlisty ze wszystkimi odcinkami z Olimpiady: https://www.youtube.com/watch?v=9pKbDaKUwjU&list=PLMnJTTkHbl80fYlQ6UIx-b6gUDsCwUGf8

Dlaczego nie było kolejnych odcinków?

Tak wielkie i ważne wydarzenie jak Olimpiada Szachowa nie zdarza się codziennie. Oczywiście, na przestrzeni kolejnych miesięcy znalazłyby się ciekawe tematy na pojedyncze odcinki, ale przygotowanie się i poprowadzenie takiej transmisji jest wymagające. Koszt realizacji takich przedsięwzięć (jak i prowadzenia całego portalu) nie jest mały. Projekt promocji Olimpiady to nie tylko ponad 20 godzin pracy prowadzącego (i tyle samo sumarycznie czasu gości) na żywo podczas Szachowego Wieczoru Eksperckiego, ale także wiele godzin przygotowań, ustaleń i pewnie drugie tyle czasu członkowie zespołu Infoszach poświęcili na pisanie artykułów na stronę.

Linki do wszystkich artykułów z Olimpiady są zebrane tutaj: https://infoszach.pl/olimpiada-2018/

Czy i kiedy Szachowe Wieczory Eksperckie powrócą na ekrany?

Wszystko zależy od Was! Cały portal Infoszach ma charakter niekomercyjny i wszyscy członkowie zespołu pracują na zasadzie wolontariatu. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z działań. Cieszymy się z podnoszenia jakości oraz z rosnących zasięgów. Do osiągania tych celów potrzebne jest Wasze wsparcie. Zróbmy wspólnie coś dobrego dla polskich szachów 😉

Od 24.10 do 2.11 w Batumi odbędą się tym razem Drużynowe Mistrzostwa Europy. Ponownie miło będzie śledzić i wspierać grę naszych reprezentantów. Jeśli znajdzie się minimum 100 szachowych kibiców, którzy zostaną naszymi patronami do końca września, to spodziewajcie się drugiego sezonu Szachowych Wieczorów Eksperckich! Będzie to dla nas jasny sygnał, że doceniacie poświęcony przez nas czas i że chcecie oglądać naszą transmisję.

Link do naszego patronite: https://patronite.pl/infoszach;

Czy damy radę?

Zachęcamy do wsparcia choćby za minimalny próg 5zł, pozyskane środki w pełni zostaną zainwestowane w dalszy rozwój serwisu (a pewnie jeszcze członkowie ekipy oprócz cennego czasu dołożą także środki, aby wszystko było jak najbardziej profesjonalnie). Jeśli chcielibyście wspomóc nas także w inny sposób np. przygotować nam grafiki czy też innego rodzaju przydatne rzeczy, abyśmy stale polepszali jakość, to śmiało kontaktujcie się z nami poprzez maila infoszach@gmail.com lub poprzez wiadomości na fanpage.

Pamiętajcie także, że każda reakcja, komentarz, udostępnienie zwiększa nam zasięgi bez kupowania reklam.

 

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

2 Komentarze

    • Teraz niestety prowadzący nie ma zbyt czasu :/ ale na Drużynowe Mistrzostwa Europy czas się znajdzie, ale pytanie czy są chętni kibice żeby wesprzeć projekt. Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*