Wojtaszek znów niepokonany w Katowicach!

Radosław Wojtaszek odbiera czek za pierwsze miejsce.

W ostatni weekend 13-14.04 odbyła się siódma edycja Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach.

Ważne osobistości na oficjalnym otwarciu zawodów. Wsparcie lokalnych władz jest kluczowym filarem sukcesu organizacyjnego wydarzenia na taką skalę.

Ponownie organizatorzy stanęli na wysokości zadania i był to jeden z największych turniejów w Polsce. W głównej grupie zagrały 393 osoby w tym aż 19 arcymistrzów, a w całej imprezie udział wzięło łącznie ponad 900 szachistów! Cieszymy się, że mogliśmy patronować tak duże i tak świetnie zorganizowane wydarzenie.

Do ostatniej rundy trwała zacięta walka o zwycięstwo w turnieju i przed ostatnią partią faworyt nie prowadził, ale ostatecznie dzięki wygranej w ostatniej rundzie Radosław Wojtaszek samodzielnie zajął pierwsze miejsce. Wyprzedził tym samym peleton 10 zawodników z wynikiem 7,5/9. Punktacja pomocnicza była przychylna dla Wojciecha Morandy i Yurija Vovka, którzy zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Link do wyników: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5680754117836800/results/9

Najlepsi zawodnicy w turnieju głównym. 1. GM Radosław Wojtaszek 2. GM Wojciech Moranda 3. GM Yuri Vovk 4. GM Bartosz Soćko 5. GM Tomasz Warakomski
Klasyfikacja kobiet: 1. WFM Honorata Kucharska 2. WIM Alicja Śliwicka 3. Wiktoria Cieślak

Oprócz grupy głównej, rozgrywano równolegle turnieje w aż pięciu grupach wiekowych. Zawody te potwierdzają, że królewska gra cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

  • Grupa A (82 uczestników) – Juniorzy rok 2005 i młodsi
  • Grupa B (123 uczestników) – Juniorzy rok 2007 i młodsi
  • Grupa C (160 uczestników) – Juniorzy rok 2009 i młodsi
  • Grupa D (74 uczestników) – Juniorzy rok 2011 i młodsi
  • Grupa E (64 uczestników) – Juniorzy rok 2012 i młodsi
Tyle radości w jednym miejscu!

Organizatorzy jak, co roku dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić tych najmłodszych przygotowując szereg dodatkowych atrakcji, takich jak malowanie twarzy, balony lub zabawy z chustą.

Specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników: Paulina (ur. 2014) i Mikołaj (ur. 2015)

Zapraszamy pod link do galerii na stronie organizatora, gdzie możecie obejrzeć mnóstwo fantastycznych fotografii z festiwalu: http://chesscup.com.pl/pl/for-media/galeria

 

Polecamy także relację z całego Katowickiego Festiwalu Szachowego na portalu chessbrains: http://chessbrains.pl/katowice_kwiecien_2019

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*