V Gorzycki Festiwal Szachowy – zwycięstwo IM Krzysztofa Chojnackiego!

W dniach 26-27 stycznia w Gorzycach Wielkich już po raz piąty odbył się Gorzycki Festiwal Szachowy, w ramach którego rozegrano  5 turniejów szachów szybkich (obok niedzielnego turnieju otwartego także aż 4 grupy dla dzieci) i turniej szachów błyskawicznych. Ponadto przeprowadzono tradycyjne dwa konkursy: rozwiązywania zadań oraz konkurs wiedzy o szachach.

Nad właściwym przebiegiem całej imprezy czuwali niestrudzeni organizatorzy: Łukasz Magdziak i Krystian Ofierzyński oraz pełniąca funkcję sędziego głównego IA Magdalena Judek.

W rozegranym w sobotę turnieju szachów błyskawicznych zwyciężył z kompletem 11 punktów (!) FM Marek Zakrzewski. Drugie miejsce zajął Karol Jaroch (8,5 pkt.), a trzecie Kacper Goliński (8 pkt.).

W turniejach Młodych talentów, które rozegrano na dystansie 7 rund (tempem P’15) zwyciężyli: w grupie 2003-2005 Mateusz Wleklik (6 pkt.), w grupie 2006-2008 Mateusz Różański (6 pkt.),  w grupie 2009-2011 ex aequo Igor Majcher i Gabriela Zawadzka (6,5 pkt. przy równych wszystkich punktacjach pomocniczych!), a wśród najmłodszych, czyli urodzonych w 2012 i młodszych Mateusz Soroczyński (7 pkt.).

W turnieju rozwiązywania zadań zwyciężył Karol Grzesiak, który poprawnie rozwiązał 7 z 8 zadań. W konkursie wiedzy o szachach najlepszy okazał się Wojciech Biela.

 

Źródło: http://www.festiwal-szachowy.pl/index.php/pl/relacje/relacja-2019

Turniej wspominam jako doskonale zorganizowaną imprezę. Na szachownicach przeżywałem jednak ciężkie chwile, jak np. w przegranym pojedynku z rundy III.

Ja zdecydowałem się wziąć udział tylko w turnieju głównym, który został rozegrany na dystansie 9 rund tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie. Turniej obfitował w emocjonujące i pouczające pojedynki. Zobaczmy dwa przykłady, które skomentował specjalnie dla Infoszacha FM Maciej Sroczyński.

W turnieju głównym zwyciężył ostatecznie IM Krzysztof Chojnacki (8 pkt.) przed FM Markiem Zakrzewskim (7,5 pkt.) i FM Piotr Dudzińskim (7 pkt.). Najlepszym juniorem okazał się Mikołaj Nowak (6,5 pkt. i V miejsce w klasyfikacji generalnej), a najlepszą zawodniczką WFM Aylen Strgacich z Argentyny (6 pkt. i XVII miejsce w klasyfikacji generalnej).

Najlepsi zawodnicy turnieju głównego – drugi od lewej zwycięzca IM Chojnacki. Źródło: http://www.festiwal-szachowy.pl/index.php/pl/relacje/relacja-2019

Mój wynik oceniam jako co najwyżej przeciętny. W takich imprezach dużo mocniej zapamiętuje się jednak życzliwość ludzi i doskonałą organizację turnieju. Gorzyce Wielkie – serdecznie polecam!

Serdecznie dziękuję za skomentowanie partii FM Maciejowi Sroczyńskiemu. Zapraszam także do odwiedzenia strony http://szachmistrz.pl/ i zapoznania się z ciekawą ofertą szkoleniową.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*