Olimpiada 2018, Runda 10: Polacy niestety przegrywają z Chinami, ale w ostatniej rundzie powalczą o medal!

Polki odniosły dziś pewne zwycięstwo z Chorwatkami.

W przedostatniej rundzie Olimpiady Szachowej w Batumi PolacyPoland on Google Android 9.0 niestety przegrali 3-1 z bardzo silną reprezentacją ChinChina on Google Android 9.0.

Jako pierwszy partię zakończył Kacper Piorun, który zremisował czarnymi z Bu Xiangzhi. Następnie przegrał Kamil Dragun i na placu boju pozostał Jan-Krzysztof Duda i Radosław Wojtaszek.

Jan-Krzysztof Duda rywalizuje w ostatnich rundach z zawodnikami ze ścisłej czołówki światowej. (Fot. PZSzach)

Jan miał bardzo trudne zadanie, grał bowiem z Dingiem Lirenem, który nie przegrał partii klasycznej już od ponad roku! Powstrzymanie tej passy nie udało się jednak Polakowi i po porażce przegrywaliśmy już 2,5-0,5.

Poniższa pozycja pochodzi z partii Ding Liren – Jan-Krzysztof Duda.

W tym momencie pod biciem jest goniec na c4 oraz skoczek na c3 – Ding Liren zużył tutaj ponad 30 minut, ale odnalazł najsilniejszą kontynuację 25.Sb5! Jest to szalenie skomplikowane poświęcenie figury za atak i niestety dla nas Chińczyk rozegrał tę partię fenomenalnie.

Jako ostatni zakończył Radosław Wojtaszek, który zremisował z Yu Yangyi.

W ostatniej rundzie PolacyPoland on Google Android 9.0 zagrają o medal z reprezentantami IndiiIndia on Google Android 9.0! Runda wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 9:00 polskiego czasu, a nie 13 jak dotychczas. To będzie dla naszych reprezentantów kolejny bardzo ciężki mecz, na każdej szachownicy to przeciwnicy mają wyższy ranking, ale nie raz na tej imprezie Polacy pokazali już, że są wstanie ogrywać wyżej notowanych rywali.

 

PolkiPoland on Google Android 9.0 w składzie: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska, Klaudia Kulon pokonały 3,5:0,5 ChorwatkiCroatia on Google Android 9.0 i przed ostatnią rundą zajmują 12 pozycję. W ostatniej rundzie zagrają, więc o miejsce w pierwszej dziesiątce z HiszpankamiSpain on Google Android 9.0.

(Fot. PZSzach)

10. runda Batumi Chess Olympiad 2018 szczęśliwa dla Pań. Kobieca drużyna pokonuje bezproblemowo Chorwację…

Gepostet von Polski Związek Szachowy am Donnerstag, 4. Oktober 2018

Gościem Szachowego Wieczoru Eksperckiego po rundzie 10 był IM Michał Luch.

I kategoria szachowa, ELO 1664

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*