Ruszyły Indywidualne Mistrzostwa Polski 2018

Sala notowań Giełdy Papierów Wartościowych, w trakcie otwarcia. Następnego dnia przemieniła się na salę gry. Fotografie z oficjalnego fanpage IMP.

Lotto Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet zostały oficjalnie otwarte 11 maja. Na ceremonii pojawili się nie tylko zawodnicy i sędziowie, ale swoją obecnością zaszczycili nas także działacze, sponsorzy, czy nawet znani politycy.

Od lewej: arcymistrz Radosław Wojtaszek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, poseł na sejm Łukasz Schreiber, poseł na sejm Tadeusz Cymański oraz członek Kolegium IPN prof. Tadeusz Wolsza.
ENEA Gala Hetmanów, na której odebrałem nagrodę za działalność w infoszach.
Prezes Polskiego Związku Szachowego Adam Dzwonkowski kroi tort z okazji 50-lecia Budimeksu – sponsora tytularnego turnieju Kobiet.
Losowanie numerów startowych polegało na wybieraniu obrazków namalowanych przez dzieci. Po drugiej stronie obrazków przypisane były numery.

Bullet

Gepostet von Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach am Freitag, 11. Mai 2018

Na koniec dnia rozegrano Nieoficjalne III Mistrzostwa Polski w Szachach Superbłyskawicznych (Bullet 1’+1”), które wygrał arcymistrz Jacek Tomczak zdobywając 9.5pkt z 11 rund – pełne wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5658371180986368/results/11

Następnego dnia ruszyła już pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Polski. Warto wspomnieć, że łączny fundusz nagród w turnieju Otwartym oraz Kobiet wynosi 120.000 zł!

Średni ranking turnieju Otwartego wynosi aż 2630 co oznacza, że są to najsilniejsze Mistrzostwa Polski w historii. W pierwszej rundzie część zawodników zagrała dość zachowawczo i padły aż 4 remisy, chociaż w partii Soćko-Duda czarne znalazły się w bardzo trudnej sytuacji i zablefowały. Po tym jak Bartosz nie odnalazł wygrywającej kontynuacji, Janek dał wiecznego szacha. Partią dnia niewątpliwie był jedyny rezultatywny pojedynek pomiędzy Bartlem a Miśtą.

Na diagramie widzimy dwa Hetmany u czarnych 😀 Czy umielibyście ocenić pozycję? Ocena silnika to 0.00, ale w partii jeszcze wiele się wydarzyło. Po tym zwycięstwie Mateusz objął samodzielne prowadzenie!

 

W grupie pań jak zwykle byliśmy świadkami bardziej bezkompromisowej gry. Mieliśmy aż cztery rezultatywne partie. Remis zaś padł w partii , gdzie był najmniej oczekiwanym rezultatem, szczególnie biorąc pod uwagę szalony przebieg partii 😛

 

Kolejna runda już dziś o godzinie 16:00 – zachęcamy do oglądania transmisji online, gdzie głównym komentatorem jest arcymistrz Bartłomiej Heberla

Oficjalna strona zawodów: http://mp2018.pzszach.pl/

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*