Katowice znów w formie!

Widok na przestrzenną salę gry w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie zgromadziło się około 600 szachistów z całej Polski, a także z zagranicy! Fotografie ze strony organizatora.

W miniony weekend (5-6 maja) odbyła się już szósta edycja Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach.

Ważne osobistości na oficjalnym otwarciu zawodów. Wsparcie lokalnych władz jest kluczowym filarem sukcesu organizacyjnego wydarzenia na taką skalę.

W turnieju głównym wystartowało ponad 200 zawodników, w tym 8 arcymistrzów. Do ostatniej rundy nie było jasne kto zwycięży, przez znaczną część turnieju niespodziewanie w ścisłej czołówce utrzymywali się zawodnicy bez tytułu arcymistrzowskiego, ale ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się aktualny Mistrz Polski – Kacper Piorun z wynikiem 8 pkt z 9 partii!

Najlepsi zawodnicy w turnieju głównym. 1.GM Kacper Piorun, 2. GM Bartosz Soćko, 3.IM Aleksander Hnydiuk 4.IM Maciej Klekowski, 5.GM Mikhail Kazakov
Klasyfikacja kobiet: 1.GM Monika Soćko 2. WFM Julia Antolak 3.WGM Joanna Majdan

Szczegółowe wyniki w serwisie chessmanager:

Tak jak pisałem już w artykule zapowiadającym wydarzenie – Turniej przyjaźni Polsko-Węgierskiej (zapowiedź) – oprócz turnieju głównego mieliśmy aż 5 różnych grup turniejowych dla dzieci! Widok tylu uśmiechniętych młodych adeptów królewskiej gry napawa nadzieją na jeszcze większą popularyzację naszej dyscypliny 🙂

Turniej szachowy to nie tylko rozgrywanie partii i presja na wyniki sportowe. Gra w szachy to również tworzenie pewnej społeczności i czas pomiędzy rundami to świetny moment dla towarzyskich spotkań. Warto tutaj wspomnieć, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić tych najmłodszych przygotowując szereg dodatkowych atrakcji. Po raz pierwszy spotkałem się z takim rozwiązaniem podczas turnieju w Czechach. Kilka lat temu opisałem swoje przemyślenia na blogu https://piongu.wordpress.com/2015/04/07/my-impressions-after-frydek-mistek-2015/ zastanawiając się czemu takie praktyki w ogóle nie są stosowane w Polsce. Na szczęście trochę się myliłem, bo niedługo potem przyjeżdżając na turniej właśnie do Katowic okazało się, że jednak są stosowane i to w najlepszym wydaniu! Mam nadzieję, że z czasem kolejni organizatorzy będą brać przykład i implementować u siebie najlepsze praktyki.

twister
fotobudka
malowanie twarzy
…oraz bitwy na balony 😀
Specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników: Marta (5 lat) oraz Maciej (4 lata)

Czy można wyjść z takiego turnieju nieszczęśliwym? 😀

Nie jest to przypadek, że takie wydarzenie przyciąga również lokalne media

Na żywo prowadzony był również komentarz w języku angielskim dla widzów z całego świata. Autor tego tekstu miał przyjemność współpracować z arcymistrzynią Keti Tsatsalashvili, która profesjonalnie zajmuje się komentowaniem różnych turniejów szachowych.

IM Piotr Nguyen oraz WGM Keti Tsatsalashvili w studio
Wideotransmisja była realizowana przez European ChessTV

Nagrania są dostępne na serwisie youtube.

Dzień 1:

Dzień 2:

 

Oprócz nagrań obejrzeć można mnóstwo zdjęć – link do galerii na stronie organizatora: http://chesscup.com.pl/pl/for-media/galeria oraz podsumowanie wideo:

Fantastyczne podsumowanie 6 edycji Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach! 😉

Gepostet von Infoszach am Montag, 7. Mai 2018

 

Na koniec warto pochwalić wszystkich za świetną frekwencję na zakończeniu turnieju!

Autor Piotr Nguyen

mistrz międzynarodowy, ELO 2422

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*