Katowice znów w formie!

Widok na przestrzenną salę gry w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie zgromadziło się około 600 szachistów z całej Polski, a także z zagranicy! Fotografie ze strony organizatora.

W miniony weekend (5-6 maja) odbyła się już szósta edycja Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach.

Ważne osobistości na oficjalnym otwarciu zawodów. Wsparcie lokalnych władz jest kluczowym filarem sukcesu organizacyjnego wydarzenia na taką skalę.

W turnieju głównym wystartowało ponad 200 zawodników, w tym 8 arcymistrzów. Do ostatniej rundy nie było jasne kto zwycięży, przez znaczną część turnieju niespodziewanie w ścisłej czołówce utrzymywali się zawodnicy bez tytułu arcymistrzowskiego, ale ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się aktualny Mistrz Polski – Kacper Piorun z wynikiem 8 pkt z 9 partii!

Najlepsi zawodnicy w turnieju głównym. 1.GM Kacper Piorun, 2. GM Bartosz Soćko, 3.IM Aleksander Hnydiuk 4.IM Maciej Klekowski, 5.GM Mikhail Kazakov
Klasyfikacja kobiet: 1.GM Monika Soćko 2. WFM Julia Antolak 3.WGM Joanna Majdan

Szczegółowe wyniki w serwisie chessmanager:

Tak jak pisałem już w artykule zapowiadającym wydarzenie – Turniej przyjaźni Polsko-Węgierskiej (zapowiedź) – oprócz turnieju głównego mieliśmy aż 5 różnych grup turniejowych dla dzieci! Widok tylu uśmiechniętych młodych adeptów królewskiej gry napawa nadzieją na jeszcze większą popularyzację naszej dyscypliny 🙂

Turniej szachowy to nie tylko rozgrywanie partii i presja na wyniki sportowe. Gra w szachy to również tworzenie pewnej społeczności i czas pomiędzy rundami to świetny moment dla towarzyskich spotkań. Warto tutaj wspomnieć, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić tych najmłodszych przygotowując szereg dodatkowych atrakcji. Po raz pierwszy spotkałem się z takim rozwiązaniem podczas turnieju w Czechach. Kilka lat temu opisałem swoje przemyślenia na blogu https://piongu.wordpress.com/2015/04/07/my-impressions-after-frydek-mistek-2015/ zastanawiając się czemu takie praktyki w ogóle nie są stosowane w Polsce. Na szczęście trochę się myliłem, bo niedługo potem przyjeżdżając na turniej właśnie do Katowic okazało się, że jednak są stosowane i to w najlepszym wydaniu! Mam nadzieję, że z czasem kolejni organizatorzy będą brać przykład i implementować u siebie najlepsze praktyki.

twister
fotobudka
malowanie twarzy
…oraz bitwy na balony 😀
Specjalne nagrody dla najmłodszych uczestników: Marta (5 lat) oraz Maciej (4 lata)

Czy można wyjść z takiego turnieju nieszczęśliwym? 😀

Nie jest to przypadek, że takie wydarzenie przyciąga również lokalne media

Na żywo prowadzony był również komentarz w języku angielskim dla widzów z całego świata. Autor tego tekstu miał przyjemność współpracować z arcymistrzynią Keti Tsatsalashvili, która profesjonalnie zajmuje się komentowaniem różnych turniejów szachowych.

IM Piotr Nguyen oraz WGM Keti Tsatsalashvili w studio
Wideotransmisja była realizowana przez European ChessTV

Nagrania są dostępne na serwisie youtube.

Dzień 1:

Dzień 2:

 

Oprócz nagrań obejrzeć można mnóstwo zdjęć – link do galerii na stronie organizatora: http://chesscup.com.pl/pl/for-media/galeria oraz podsumowanie wideo:

Fantastyczne podsumowanie 6 edycji Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Katowicach! 😉

Gepostet von Infoszach am Montag, 7. Mai 2018

 

Na koniec warto pochwalić wszystkich za świetną frekwencję na zakończeniu turnieju!
O Piotr Nguyen 162 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*