Polacy z medalem DMŚ!

Brązowi medaliści.

W dniach 17-26.06.2017 r. rozegrane zostały w Chanty-Mansyjsku (Rosja) Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach. Turniej grany był systemem kołowym, na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 90 minut na 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund za każdy ruch. Historyczny sukces w Openie odniosła nasza reprezentacja, która wywalczyła brązowy medal! Jest to największy sukces od 1939 r. kiedy to Polacy zajęli drugie miejsce na olimpiadzie w Buenos Aires.

Drużynowymi Mistrzami Świata zostali Chińczycy.
Drugie miejsce zajęli Rosjanie.
Skład Polaków

Poniżej znajduje się partia z 1 rundy w której po bardzo dobrej grze Jan-Krzysztof Duda wygrał z Baskaranem Adhibanem,  co przyczyniło się do zwycięstwa z Indiami 2,5:1,5.

Bardzo dobrze turniej rozpoczął się dla reprezentantów Turcji i do ostatniej rundy walczyli oni o medal. Trenerem Turków był Michał Krasenkow ( na zdjęciu po lewej)
Mistrzyniami Świata Kobiet zostały Rosjanki.
Polki nie utrzymały numeru startowego i zakończyły rywalizacje na 6 miejscu.
W dniu przerwy Polacy w towarzyskim meczu piłki nożnej wygrali z Norwegami 3:1.