Turniej Niepodległości w Warszawie

Dyrektor turnieju, pani Maria Macieja gratuluje nagrodzonym zawodnikom. Autor fotografii: Stanisław Praczukowski

Jak co roku 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowany jest bardzo silny turniej szachowy w warszawskim Centrum Olimpijskim. W tym roku wzięło udział 18 arcymistrzów, a w całym turnieju A wystartowało niemal 200 szachistów. Równolegle rozgrywany był również turniej B – dla dzieci, gdzie zagrało ponad 100 młodych adeptów królewskiej gry.

Listę startową turnieju głównego otwierał trener naszej kadry narodowej arcymistrz Bartosz Soćko z rankingiem 2700 w szachach szybkich, a za nim ścisła czołówka polskich szachów; łącznie mieliśmy aż 7 zawodników z pierwszej dziesiątki kraju! Grali również autorzy tego portalu – Piotr Nguyen i Stanisław Praczukowski.

Cała impreza odbyła się jak zwykle w przyjaznej i sportowej atmosferze. Po wielu niespodziankach zwycięzcą okazał się osiemnastoletni Janek Duda gromadząc 7,5 pkt nie przegrywając żadnej partii. Tuż za nim uplasował się jego trener – Kamil Mitoń, a dalej Kacper Piorun, Bartłomiej Heberla i Sergei Azarov z Białorusi, wszyscy także po 7,5 punkta. Po 7 punktów zgromadzili Kamil Dragun, Krzysztof Jakubowski, Piotr Nguyen, Łukasz Licznerski oraz Sebastian Malec (ostatnio znany z wygrania turnieju pokerowego z serii EPT w Barcelonie) zamykając pierwszą dziesiątkę nagrodzonych zawodników.

top-5
Top 5 turnieju głównego. Autor fotografii: Robert Krasiewicz

Wyniki:

top30
Pierwsza 30-tka turnieju głównego.

Pełne wyniki turnieju A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5414/results.html?l=pl&tb=10_

oraz turnieju B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5415/results.html?l=pl&tb=10_

 

 

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*