Sposób na szachowe spędzenie świąt, czyli wyniki świątecznego konkursu Infoszach

Obrazek szachowo-świąteczny wygenerowany przez AI.

Świąteczny konkurs Infoszach

Jak zapewne niektórzy z was już wiedzą, niedawno zorganizowaliśmy świąteczny konkurs, w którym mogliście nadsyłać prace łączące w sobie motyw szachów oraz świąt Bożego Narodzenia. Otrzymaliśmy wasze prace i teraz nadszedł czas, aby ogłosić zwycięzców! Nagrody, zgodnie z zapowiedzią, zostały przyznane w kategorii dorosłych oraz kategorii dzieci. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się o nagrodzeniu jeszcze jednej pracy, która naszym zdaniem zasługiwała na wyróżnienie. O zwycięzcach zadecydowało trzyosobowe jury składające się z członków Infoszacha.

Forma pracy

Tegoroczny konkurs pozwalał na bardzo dużą kreatywność, bowiem dozwolone były nie tylko prace w formie plastycznej, jak to miało miejsce w jednym z naszych poprzednich konkursów, ale także prace tekstowe, a nawet medialne. Założeniem tego zabiegu było umożliwienie udziału jak największej liczbie osób. I rzeczywiście, prace, które otrzymaliśmy miały przeróżne formy, od malunków, poprzez wiersze i prozę, aż po kartkę świąteczną.

 

Kategoria dzieci

Wśród dzieci walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana, ale po namyśle jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Wojciechowi Smolińskiemu, który ujął nas swoim wierszem pod tytułem ,,Szachowe Święta”. Poniżej znajduje się zwycięska praca.

Zwycięska praca 12-letniego Wojtka, która okazał się wprawnym wierszokletą, jak również osobą z rozległą wiedzą szachową. Czy Gukesh rzeczywiście będzie najlepszy na świecie? Czas pokaże!

W pracy Wojtka, jury szczególnie doceniło kreatywność, humorystyczny ton oraz imponującą szachową erudycję. Gratulujemy zwycięstwa i mamy nadzieję, że pierogi grzybowe były przynajmniej tak samo udane jak twoja praca, Wojtku.

Kategoria dorosłych

W kategorii dorosłych również zwyciężyło dzieło liryczne. Jego autorem jest Jakub Kurlak, a poniżej znajdziecie jego zwycięską interpretację życzeń dla szachistów oraz, jak sam autor zaznaczył, nie tylko.

 

Mówi się, że każde dzieło zawiera w sobie cząstkę autora. Cóż… w przypadku tego dzieła z pewnością dużo można powiedzieć o repertuarze szachowym Jakuba, konesera partii włoskiej i hiszpańskiej.

Nagroda dodatkowa

W ramach docenienia waszego zaangażowania w konkurs, postanowiliśmy wyłonić jeszcze jedną pracę, która zostanie nagrodzona. Jej twórcą jest 11-letni Mikołaj Krysta, który przygotował bardzo oryginalną kartkę świąteczną

 

Trudno nie zgodzić się, że spełnienie tych życzeń przydałoby się każdemu. Za oryginalną formę i staranne wykonanie, Mikołaj zasłużył sobie na nagrodę dodatkową. Gratulujemy!

Podsumowanie

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Każda z nich była indywidualna i wyjątkowa i każdą możecie obejrzeć w albumie ze zdjęciami, do którego link znajduje się poniżej. Mamy nadzieję, że wszyscy szczęśliwie spędziliście święta, a życzenia, które nadesłaliście, spełniły się, bądź spełnią się dla każdego z Was. Życzymy Wam również udanego Sylwestra, którego spędzicie, w zależności od preferencji, na szampańskiej zabawie lub… gorliwym studiowaniu partii hiszpańskiej.

Link do albumu ze wszystkimi pracami

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*