Polki awansują do fazy pucharowej Mistrzostw Świata!

Polki w składzie Oliwia Kiołbasa, Monika Soćko, Aleksandra Maltsevskaya, Michalina Rudzińska, Klaudia Kulon i Julia Antolak zajęły drugie miejsce w grupie i awansowały do fazy pucharowej Drużynowych Mistrzostw Świata!

Tegoroczna edycja Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet odbywa się w Bydgoszczy, do której przyjechało dwanaście reprezentacji. Wśród najsilniejszych drużyn mogliśmy oglądać drużyny narodowe Kazachstanu, USA, Gruzji czy Chin. Zespoły zostały podzielone na dwie sześciodrużynowe grupy, z których awans zdobywały pierwsze cztery drużyny.

Monika Soćko i Klaudia Kulon /fot. Niki Riga

Polki zmierzyły się w grupie z Amerykankami, Chinkami, Bułgarkami, Niemkami i Latynoskami. Ostatnia drużyna nie stanowiła drużyny narodowej, lecz zbiór zawodniczek z federacji Kuby, Peru, Paragwaju, Kolumbii i Argentyny. Nasze reprezentantki minimalnie przegrały z Chinkami w meczu otwarcia 1,5 – 2,5, później jednak wygrały z Latynoskami i Niemkami po 2,5 – 1,5.

Klaudia Kulon /fot. Michał Walusza

W przedostatniej rundzie dość niespodziewanie zremisowaliśmy z Bułgarią 2-2, lecz wystarczyło to, by na rundę przed końcem zapewnić sobie awans z grupy. Ostatecznym sprawdzeniem naszej drużyny był mecz z liderkami z USA.

Julia Antolak /fot. Michał Walusza

Wygraliśmy to spotkanie 2,5-1,5 dzięki zwycięstwom Oliwii Kiołbasy i Moniki Soćko i dogoniliśmy USA w tabeli. Jednak przez punktację pomocniczą zajęliśmy drugie miejsce w grupie i przez to w ćwierćfinale zmierzymy się z Francuzkami.

Oliwia Kiołbasa /fot. David Llada

Faza pucharowa jest rozgrywana systemem mecz-rewanż. Pierwsze spotkanie będzie o 15:00, rewanż o 18:00. W razie remisu 1-1 w meczu rozgrywane będą dogrywki tempem 3+2 od godziny 20:30. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwone!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*