Esportovnia – gramy bez granic!

Zdobądź szachowy laur w trzeciej edycji transgranicznego turnieju!

Esport jako rywalizacja wirtualnym świecie, zdobywa coraz większą popularność. Jednak miłość do tradycyjnych gier, takich jak szachy, pozostaje niezmienna i przyciąga wielu entuzjastów strategii i inteligentnych posunięć. Na przecięciu tych dwóch trendów, znajduje się transgraniczny turniej szachowy Esportovnia, organizowany przez pasjonatów esportu i szachów. Twórcy wydarzenia postanowili połączyć te dwie namiętności, tworząc unikalny event. Jest to wyjątkowa okazja dla zawodników z Polski i Czech do rywalizacji, wykazania się swoimi umiejętnościami oraz zdobycia prestiżowych tytułów.

 

Rozgrywki w Esportovni organizowane są co roku w inną grę. Na przestrzeni ostatnich lat, zawodnicy konkurowali ze sobą w CS:GO i Rocket League. Teraz przychodzi czas na królewską grę. Dzięki zmianie dyscyplin, możliwe jest dotarcie do różnych grup graczy a przez to także do szerszej publiczności. Jest to istotne, ponieważ Esportovnia nie tylko promuje sporty elektroniczne, ale także stawia na integrację uczestników, stwarzając możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości. Szczególnie teraz kiedy rozwój technologii sprawia, że odległości geograficzne przestają mieć znaczenie, podejmowanie wspólnych działań staje się niezwykle istotne. To działanie będzie realizowane na dwa sposoby. Po pierwsze wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do wspólnego, ponadnarodowego serwera Discord, który stanie się centrum komunikacji, wymiany poglądów i integracji wszystkich zaangażowanych w projekt. Po drugie, równolegle z rozgrywkami esportowymi, ESA przygotowała cykl wywiadów z przedstawicielami branży GameDev, którzy chętnie podzielą się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami oraz nakreślą dla nich przyszłe możliwości rozwoju.

 

Zapisy są jeszcze otwarte!

 

Jeśli jesteś miłośnikiem szachów i esportu, to nie może cię zabraknąć na Esportovni. Już teraz zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w turnieju na https://www.chess.com/join/esportovnia-pl-club. Zapisy są wciąż otwarte, ale czas biegnie szybko, dlatego zachęcamy do działania! Eliminacje rozpoczynają się 10.09, a udział można zgłosić do godziny przed ich rozpoczęciem. Przypominamy – pula nagród to łącznie 1200 euro!

 

Zapraszamy wszystkich do śledzenia wydarzenia Esportovnia oraz wspierania zawodników. Więcej informacji na: https://polskiesport.pl/esportovnia/

 

Do zobaczenia w grze!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*