Zaproszenie na turniej do Czech: OPEN STARÉ MĚSTO 2023

Skansen archeologiczny "Modra"

STARÉ MĚSTO W SERCU POŁUDNIOWEJ MORAWII TO PIĘKNE MIEJSCE NIE TYLKO DO GRY W SZACHY!

Artykuł promocyjny został nadesłany przez dyrektora turnieju i przetłumaczony na język polski przez naszą redakcję.

Nie masz jeszcze planów na lato i nie wiesz, gdzie zagrać w szachy? Przyjedź do Starégo Města gdzie od 5. do 13. sierpnia 2023 będziesz mógł cieszyć się nie tylko grą w szachy!

Turniej w tym roku będzie bardzo wyjątkowy, ponieważ Klub Szachowy Staré Město obchodzi 100-lecie swojego założenia! Bajeczna morawska gościnność czeka na każdego gracza! Podczas turnieju odbędzie się wiele imprez towarzyszących, zwłaszcza wieczory towarzyskie z degustacją morawskiego wina i mocnych alkoholi, turniej blitza, turniej rapid, specjalne nagrody każdego dnia, talk show z arcymistrzami, wydarzenia sportowe i wiele innych wydarzeń! Z pewnością się Wam to spodoba!

Na liście startowej mamy już trzech silnych arcymistrzów, czeskiego arcymistrza Tomáša Polaka, austriackiego arcymistrza Davida Shengelię i polskiego arcymistrza Marcina Tazbira. Prowadzimy także rozmowy z kilkoma innymi arcymistrzami, którzy chcą przyjechać i zagrać w naszym turnieju. Mamy też już teraz znacznie więcej zagranicznych graczy niż w zeszłym roku, ponieważ jednym z naszych celów na ten rok jest umożliwienie walki o normy na tytuły międzynarodowe!

Dodatkowo pozyskaliśmy kolejnego sponsora dla naszego turnieju, więc zdecydowaliśmy się podnieść nagrodę główną naszego turnieju z 15 000 CZK na 25 000 CZK!

Wszystkie informacje dotyczące turnieju można znaleźć pod adresem: https://www.sachysm.cz/open-stare-mesto-2023/

Zapraszamy także do nie-szachowego zwiedzania, ponieważ Staré Město to bardzo piękne miasto z wieloma atrakcjami! Niesamowite miejsce do odwiedzenia to Velehrad z bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Cyryla i Metodego. Velehrad to najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w Republice Czeskiej!

Obok Velehradu znajduje się wioska Modrá, gdzie można odwiedzić bardzo ładne muzeum plenerowe (sam byłem tam kilka razy!) oraz wystawę „Żywa woda” z wieloma interesującymi zwierzętami wodnymi!

 

 

W samym środku Starégo Města można odwiedzić bardzo interesujący i nowoczesny Kościół Ducha Świętego. Tuż obok znajduje się Pomnik Wielkiej Morawii.

Bardzo ciekawą atrakcją w samym Starém Měście jest „Metalzoo„. Można tam znaleźć piękne zwierzęta i inne rzeźby wykonane z metalu. Można także odbyć przyjemną przejażdżkę pociągiem „Steelinka”!

A jeśli chcesz zobaczyć żywe zwierzęta, to również nie ma problemu! Na obrzeżach Starégo Města znajduje się malownicze prywatne Minizoo, gdzie można zobaczyć wiele interesujących zwierząt. Wstęp jest bezpłatny i dobrowolny!

I na koniec bardzo prosta wskazówka. W Starym Měście można pójść w gorące dni na odkryty basen „Širůch”, gdzie można się zrelaksować i popływać!

Poniżej można również zobaczyć kilka zdjęć z sali turniejowej, która jest naprawdę duża i w pełni klimatyzowana. Codziennie będzie tam bufet z napojami i przekąskami.

Zatem serdecznie zapraszam do Starégo Města, wspaniałego miejsca nie tylko do gry w szachy!

IM David Kanovský, dyrektor turnieju

O Piotr Nguyen 163 artykuły
mistrz międzynarodowy, najwyższy ranking Elo w karierze: 2453

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*