Gwiazda Bydgoszcz, Wieża Pęgów i Dwie Wieże Kraków z trzema zwycięstwami z rzędu!

Ostatni przedwakacyjny zjazd Superligi za nami. W Krakowie dało się już poczuć powiew lata, w które z doskonałymi humorami mogą wejść zawodnicy KS Gwiazdy Bydgoszcz, KSz Wieży POMOT Pęgów oraz KSz Dwie Wieże Equity Advisors Kraków. Wszystkie te kluby zanotowały serię trzech zwycięstw z rzędu!

Artykuł oryginalnie ukazał się na oficjalnej stronie Superligi. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia jej pod linkiem: https://superligarapid.com/

Runda VIII

Krakowski zjazd rozpoczął się od niespodzianki – ówcześni wiceliderzy z VOTUM SA Polonii Wrocław, którzy dotychczas grali niezwykle pewnie – stracili rezon, pozwalając gospodarzom z krakowskich Dwóch Wież na zremisowanie meczu i doprowadzenie do Armagedonu. W dogrywce biały kolor wybrał Jergus Pechac i okazał się to być słuszny wybór. Pierwsza niespodzianka dnia stała się faktem.

Pierwszy ruch dla zawodników wykonali prezes PZSzach GM Radosław Jedynak oraz radny miasta Krakowa Łukasz Sęk

W dzień dobrze weszli Pęgowianie, którzy pewnie ograli 4-0 Stilon Gorzów, zaś w meczu kolejki między WASKO Hetmanem GKS Katowice a KS Gwiazdą Bydgoszcz. Walka między dwoma drużynami o największych rankingach średnich była niezwykle zacięta, po trzech remisach dopiero Paweł Teclaf zdołał przebić się przez obronę Alexandra Areshchenki.

IM Paweł Teclaf

Runda IX

W drugiej rundzie mieliśmy aż dwa pogromy 4-0. Kolejny raz KSz Wieża POMOT Pęgów wypunktowała rywala… którym tym razem byli wiceliderzy z Wrocławia! Taki rezultat przypieczętował zmianę na pozycji wicelidera, który zupełnie zasłużenie zajęła pęgowska Wieża. Oklaski należą się całej ekipie – perfekcyjny dzień z samymi zwycięstwami na swoich deskach miała trójka Wojciech Moranda, Vojtech Plat i Aleksandra Maltsevskaya.

IM Aleksandra Maltsevskaya

Po przegranej z Gliwicami Wielkopolski Klub Szachowy powrócił na właściwe tory. W starciu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski nie dali im szans, pewnie punktując 4-0 ligowego beniaminka.

FM Jan Klimkowski

Kolejny raz niespodziankę sprawili gospodarze. Tym razem zremisowali z Katowicami – Arkadiusz Leniart wygrał swoją partię, czym wyrównał stan meczu po porażce Pechaca. Dwie Wieże nie zwątpiły w swojego najwyżej notowanego zawodnika. Mimo porażki z Davidem Navarą, to właśnie jego wystawili do boju w Armagedonie. I stała się rzecz niesłychana! David Navara podstawił hetmana!

Wiceprezes PZSzach Artur Jakubiec wykonał pierwszy ruch w partii Jergusa Pechaca z Davidem Navarą

Runda XI

Patrząc jedynie na wyniki, można odnieść wrażenie że były to cztery mecze bez historii, w których każda drużyna zanotowała pewne zwycięstwo. Byłoby to jednak zbyt daleko idące uproszczenie. Zacznijmy więc od meczu, który zakończył się jako ostatni. Wasko Hetman GKS Katowice przegrywał 1-2 z Wieżą POMOT Pęgów, lecz w ostatniej toczącej się partii mistrz Polski Bartosz Soćko miał wygraną pozycję. Na niedoczasie popełnił jednak kilka błędów z rzędu i nie był już nawet w stanie uratować remisu.

Bartosz Soćko i Vojtech Plat

Ciekawie się również działo na osi Gliwice-Kraków. „Krakusy” odegrały się za porażkę w pierwszym starciu, tym samym pieczętując perfekcyjny zjazd 3 zwycięstw! Najlepszym zawodnikiem drużyny był słowacki mistrz międzynarodowy Martin Neugebauer, który zdobył w solidnym stylu 2,5 punktu:

IM Martin Neugebauer

Emocje przez cały dzień przybliżali nam IM Mateusz Kołosowski i Maciej „Marianczello” Domin. W dowolnej chwili możecie obejrzeć transmisję trzeciego zjazdu Superligi na kanale Superligi na YouTube:

Zapraszamy do śledzenia kont Superligi na portalach społecznościowych, aby nie przegapić żadnych informacji ani materiałów! Przed nami przerwa wakacyjna, ale możemy zapewnić, że będzie się działo!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*