Trzeci zjazd Superligi Rapid przed nami!

Zakreślmy w kalendarzu datę 7 czerwca. Właśnie wtedy w Krakowie odbędzie się trzeci zjazd Superligi Rapid na którym ponownie zobaczymy najlepszych polskich szachistów w akcji! 

Po pierwszej połowie Superligi na prowadzeniu jest KS Gwiazda Bydgoszcz, która uzbierała 17 punktów na swoim koncie. Tuż-tuż za nimi są zawodnicy VOTUM SA Polonii Wrocław z 16 punktami. Dzięki wygraniu trzech meczów na poprzednim zjeździe KSz Wieża Pęgów wyprzedziła resztę peletonu i uzupełnia podium z 12 punktami. Czy czołówka tabeli będzie wyglądać tak samo po trzecim zjeździe?

Zawodnicy i kibice spotkają się w Hotelu Premier Kraków na ul. Opolskiej 14a, gdzie zagrane zostaną trzy rundy. Jaki jest plan zjazdu?

Zawody w Krakowie rozpoczną się o godzinie 17:00 szlagierowym starciem między Wasko Hetmanem GKS Katowice a KS Gwiazdą Bydgoszcz. Kluczowym w walce o awans do finałowej czwórki będzie mecz między Wielkopolskim Klubem Szachowym a Akademią Szachową Gliwice. Między trzecim a szóstym miejscem w tabeli jest rozpiętość jedynie 4 punktów, więc walka na pewno będzie zacięta do ostatniego pionka!

Dziewiąta runda będzie równie intrygująca. W derbach Wielkopolski zagra Stilon Gorzów z WKS-em, zaś Wieża Pęgów postara się dogonić Polonię Wrocław. Podobny cel będą mieć Gliwiczanie, którzy postarają się wykorzystać chwilę nieuwagi liderów z Bydgoszczy.

W ostatniej rundzie tego dnia będziemy musieli zwrócić uwagę na walkę Hetmana Katowice z Wieżą Pęgów. Na szachownicy hetman wart jest więcej od wieży, co już Katowiczanie udowodnili w trzeciej rundzie. Czy tym razem role się odwrócą?

Zapraszamy do przeczytania relacji z drugiego zjazdu Superligi, który zakończył nam pierwszą połowę eliminacji:

Armagedon goni armagedon: Superliga powraca!

Informacje organizacyjne

Turniej składa się z 14 rund w fazie grupowej, w której zawodnicy grają systemem dwukołowym (tzn. każdy z każdym zagra mecz i rewanż). Następnie cztery najlepsze drużyny przechodzą do półfinałów, a dwie najlepsze do finału, który odbędzie się w grudniu w Bydgoszczy. Pula nagród wynosi astronomiczne 300 000 złotych! Pierwszy zjazd odbył się 4 kwietnia we Wrocławiu, zaś drugi 9 maja w Katowicach. Ostatni z eliminacyjnych zjazdów będzie w Poznaniu 16 października. Finał zaplanowany jest na 2 grudnia w Bydgoszczy.

W trakcie Superligi zostało przeprowadzonych wiele wywiadów, a także szachowy teleturniej! W zabawie wzięli udział trzej zawodnicy z rocznika 2002: Jakub Kosakowski, Kosmą Pacan-Milej i Miłosz Szpar. Czy Wy znaliście odpowiedzi na wszystkie pytania?

Format Superligi

Podczas Superligi każdy mecz będzie się toczył na czterech szachownicach. W drużynie musi być co najmniej jedna kobieta. Tempo gry to 10 minut plus 5 sekund na każde posunięcie od początku partii. W przypadku remisu następuje dogrywka w formie Armageddonu, co spowoduje, że remisy meczowe będą niemożliwe!

Zapraszamy do śledzenia kont Superligi na portalach społecznościowych, aby nie przegapić żadnych informacji ani materiałów! Kolejny zjazd już 7 czerwca w Krakowie!
Facebook: https://www.facebook.com/SuperligaRapid
Instagram: https://www.instagram.com/superligarapid/
Serwis turniejowy: http://chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_2362/index.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*