Zagraj o 1700 zł w Dąbrowie! | Grand Prix Wielkopolski w Szachach Szybkich

Już w tę niedzielę (4 czerwca) w podśremskiej Dąbrowie odbędzie się drugi turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Szachach Szybkich. Wysokie nagrody i miła atmosfera przyciągnęła na pierwszy turniej GP czołówkę polskich szachów. Turniej w Dąbrowie rozgrywany będzie w nieco zmienionej formule, a na listach startowych znaleźć możemy wielu silnych graczy – między innymi arcymistrza Jacka Tomczaka.

Licznerski najlepszy w Lesznie

Rozgrywany w zeszłą niedzielę turniej z okazji Dni Leszna był bardzo silnie obsadzony. Obecność siedemnastu zawodników z tytułami międzynarodowymi gwarantowała wysoki poziom rywalizacji, a stawka była równie imponująca. Nagrody wysokości 2.000 złotych za pierwsze miejsce nie są standardem w turniejach szachów szybkich i przyciągnęły do zachodniej Wielkopolski rzesze szachistów – w turnieju wzięło udział 115 zawodników!

Pan Waldemar Kopydłowski i IA Magdalena Judek podczas otwarcia turnieju. fot.: Łukasz Dębowiak

Od samego początku na prowadzeniu był IM Łukasz Licznerski, który w całym turnieju zremisował jedynie z mistrzem Antonim Kozakiem, dzięki czemu zakończył turniej z wynikiem 8.5 z 9 partii! Srebrny medal zdobył FM Karol Kucza (7.5/9), który w ostatniej rundzie pokonał i tym samym wyprzedził Kozaka (7/9), który musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Za Antonim utworzyła się okazała grupa zawodników z dorobkiem 7 punktów, a o kolejności miejsc zadecydowały punktacje pomocnicze.

Wyniki pierwszej dziesiątki wyglądają następująco:

Pełne wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6168842538582016/results/9

Nagrody nie tylko dla czołówki

Ważnym aspektem turniejów, szczególnie tych lokalnych, w których udział bierze wielu juniorów i osób z niższym rankingiem, jest znalezienie odpowiedniego balansu między nagrodami głównymi, a innymi kategoriami. Organizatorom turnieju w Lesznie udało się to wyśmienicie i każdy uczestnik miał szansę na walkę o nagrody. Poza nagrodami głównymi były również nagrody rankingowe, dla najlepszych kobiet, juniorów, zawodników 60+ oraz graczy z Leszna.

Najlepsi zawodnicy XXXI Turnieju Szachowego
„Dni Leszna”. Od prawej: IM Łukasz Licznerski, FM Karol Kucza, M Antoni Kozak, IM Dominik Orzech i IM Piotr Sabuk.

Atrakcyjne nagrody, sprawna organizacja, poczęstunek i odpowiednie warunki do gry po raz kolejny pokazują, że turnieje organizowane z okazji Dni Leszna są ważnym punktem na szachowej mapie Polski.

Drugi turniej z cyklu Grand Prix – Puchar Firmy EL-BUD

Drugi turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski rozegrany zostanie w Dąbrowie, 10 kilometrów od Śremu. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego turnieju.

  • Termin – 04.06.2023, od godziny 10:15
  • Miejsce – Szkola Podstawowa w Dąbrowie ul.Śremska 2
  • Tempo gry – 10 minut + 4 sekundy na posunięcie, 9 rund
  • Nagroda za pierwsze miejsce: 1.700 PLN

Podobnie jak w Lesznie, w Dąbrowie również będzie można wygrać nagrody w różnych kategoriach: rankingowych, wiekowych, kobiecych i dla szachistów ze Śremu.

Na miejscu czynny będzie bezpłatny bufet z kawą, herbatą, napojami i słodkościami. Po 5 rundzie planowana jest półgodzinna przerwa na ciepły poczęstunek.

Lista startowa turnieju prezentuje się na tę chwilę następująco:

Jak możemy przeczytać w komunikacie organizacyjnym, zgłoszenia otwarte były do 1 czerwca, dlatego już dziś skontaktuj się z organizatorami przez stronę turnieju, mailowo (kaczmarek.piotr@interia.pl) lub telefonicznie!

Link do strony turnieju: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6632145089986560/players

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*