Zagraj o 10 tysięcy złotych w ramach Grand Prix bonabanco 2023!

bonabanco chess festival powraca!

bonabanco chess festival już na dobre wpisał się w kalendarz imprez szachowych w Polsce. W tym roku, w dniach 11 – 13 maja, odbędzie się jego trzecia edycja. Patronat nad tegorocznym festiwalem objął najbardziej utytułowany polski szachista –  arcymistrz Jan-Krzysztof Duda, zdobywca Pucharu Świata.

Jakie imprezy odbędą się w trakcie festiwalu?

bonabanco chess festival to wyjątkowa impreza szachowa dla branży TSL. Stałym punktem programu są mistrzostwa branżowe, w których biorą udział osoby związane z branżą oraz ich bliscy. W tym roku turniej odbędzie się w formie Mistrzostw Polski branży TSL, a jego laureat zostanie oficjalnym Mistrzem Polski branży TSL w szachach szybkich.

Kolejnym stałym punktem jest turniej otwarty Grand Prix bonabanco. W ubiegłych latach zgromadził setki uczestników, wśród nich było wielu uznanych arcymistrzów i mistrzów szachowych. Pula nagród w turnieju wynosi 10 000 zł.

Oprócz turnieju branżowego i turnieju otwartego nieodłącznym elementem festiwalu jest wydarzenie charytatywne. W tym roku będzie to “Sparing z juniorem” Tichonem Czerniajewem, czterokrotnym mistrzem świata juniorów w szachach. Tichon oraz Kirył Nieżencew, wicemistrz Europy do lat 8, uciekający wraz z rodzinami przed wojną znaleźli schronienie w Polsce i są pod opieką Fundacji CRIDO a także arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy. Na wsparcie startów obu talentów szachowych z Ukrainy bonabanco przeznaczy 5000 zł.

Dodatkowo, w trakcie festiwalu będzie prowadzona aukcja unikalnego fotela gamingowego Secretlab TITAN Evo Champions Chess Tour 2022 Edition, używanego w sezonie 2022 szachowej Ligi Mistrzów „Meltwater Champions Chess Tour” m.in. przez Magnusa Carlsena oraz Jana-Krzysztofa Dudę. Środki z aukcji zostaną przeznaczone na ten sam cel.

Festiwalowi będą towarzyszyć ciekawe wydarzenia. Popularni streamerzy szachowi
rozegrają ze sobą widowiskowy turniej kaczkoszachów. Natomiast GM Maciej Klekowski i
FM Kacper Polok będą toczyć spór na temat wyższości gońca nad skoczkiem.


Jak wziąć udział?

Chcesz zagrać w Mistrzostwach Polski branży TSL?

1. Zarejestruj się na platformie chess.com
2. Dołącz do klubu bonabanco chess festival
Będziesz otrzymywać linki do kolejnych wydarzeń.

Chcesz wziąć udział w Grand Prix bonabanco 2023?
1. Zarejestruj się na platformie chess.com
2. Zapisz się do otwartego klubu Infoszach, zapisz się do turnieju pod linkiem: https://www.chess.com/play/tournament/4002121?ref_id=65968046 (zapisy otwierają się godzinę przed startem) i weź udział w eliminacjach!
3. 20 najlepszych osób z eliminacji zagra w turnieju Grand Prix bonabanco 2023, w którym udział mają zagwarantowany zawodnicy ze zweryfikowanym tytułem na platformie chess.com.

Szczegółowa informacja dotycząca eliminacji znajduje się pod linkiem: https://www.chess.com/announcements/view/zagraj-o-10-tys-zlotych-w-ramach-grand-prix-bonabanco-2023.

Chcesz wziąć udział w sparingu z Tichonem?
1. Zarejestruj się na platformie chess.com
2. Śledź nasz profil na Facebook’u – w dniu wydarzenia będziemy publikować linki.

Jak śledzić festiwal?

Wszystkie wydarzenia bonabanco chess festival 2023 będą transmitowane na żywo na kanale Mateusza Bartla: https://www.youtube.com/@gmmatibar. Pierwszym wydarzeniem, na które Was zapraszamy to wywiad z Janem-Krzysztofem Dudą, który opowie między innymi o planach na najbliższe tygodnie (a są one bardzo napięte!). Start 3. maja o 21:30.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszamy na oficjalną stronę organizatora: http://bonabanco.com/chess-festival-2023/!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*